Cowardly United се проваля Young Boys – Футболен свят – Шампионска лига

Екипът на Young Boys превърна Манчестър Юнайтед и спечели с 2: 1 първият му мач от Група F в Шампионската лига. Гостите поведоха в 13 -ата минута след гол на Кристиано Роналдо. Въпреки това, двадесет минути по-късно One-Bissaka направи директен червен картон и принуди United да промени тактиката.

През второто полувреме червените дяволи се защитиха много и загубиха инициативата от противника. Така в 66 -ата минута Йънг Бойс изравни чрез Нгамалеу. До края на мача швейцарците диктуваха хода на събитията на терена и след катастрофална грешка на Лингард Сибачу вкара 2: 1 и донесе победа на своя отбор.

link1 “>

Gulliver / GettyImages

Домакините започнаха агресивно, а на третата минута Илайджа отправи първия опасен удар към вратата на Де Хеа. Топката обаче премина на няколко сантиметра от страничната стойка.

В 13 -ата минута Бруно Фернандес перфектно отсече сънародника си Кристиано Роналдо, който лесно вкара третия гол след завръщането си в Юнайтед.

Имаше няколко неуспешни опита на швейцарците да променят събитията на терена. След 25 минути игра Роналдо беше близо до втория си гол в мача, но фон Балмос успя да удари португалеца.

В 35-ата минута Уан-Бисак огорчи все още добър мач за Юнайтед, след като стъпи твърде грубо на краката на Кристофър Мартинс и получи директен червен картон. Това също съкрати дебюта на Джейдън Санчо в Шампионската лига с червения отбор, незабавно заменен от десния бек Диого Дало.

Секунди по -късно Йънг Бойс пропусна чудесна възможност да възстанови паритета, след като Кристиан Фаснахт успя да защити Юнайтед, но пропусна целта на Де Хеа.

Втората част започна с нова възможност за Роналдо. Седмицата на Юнайтед беше дълга и първоначално се отърва от Мохамед Камара, но по -късно поправи грешката си. Въпреки изказванията на Кристиано, който падна на земята, реферът пренебрегна ситуацията и играта продължи.

Домакините грабнаха инициативата и това даде резултат в 66 -ата минута, когато резултатът бе възстановен. Никълъс Нгамалеу прояви голямо спокойствие и затвори вратата на Де Хеа с един изстрел.

И въпреки че „червените дяволи“ се нуждаеха от атакуваща сила, за да победят, в 71 -ата минута Кристиано Роналдо и Бруно Фернандес бяха заменени от Неманя Матич и Джеси Лингард.

Домакините не се предадоха и четири минути преди края на редовното време Нгамалеу отправи нов изстрел, но топката отлетя от рамката. Последва удар от Сандро Лаупер, но испанският защитник се намеси решително и спаси вратата.

В последната минута на добавеното време Джеси Лингард направи катастрофална грешка и даде топката на Сибах, който не пропусна да реализира и спечели мача за своя отбор.

Така Юнайтед се разпадна в началото на Шампионската лига и на теория загуби „безопасен“ мач.

Йънг Бойс – MJ KR 2: 1
0: 1 Кристиано Роналдо 13 ‘
1: 1 Николас Нгамалеу 66 ‘
2: 1 Йордан Сибачу 90 + 5 ‘

Първоначални състави:

Млади момчета: 26. Фон Балмос, 36. Здрав, 4. Камара, 30. Лаупер, 21. Гарсия, 8. Сиера, 35. Мартинс, 16. Фаснахт, 20. Ебишер, 13. Нгамалеу, 15. Илия.

Управител: Дейвид Вагнер

Манчестър Юнайтед: 1. Де Хеа, 29. Ван Бисака, 2. Линделоф, 5. Магуайър, 23. Шоу, 6. Погба, 17. Фред, 25. Санчо, 18. Фернандес, 34. Ван де Беек, 7. Роналдо.

Управител: Оле Гунар Солскяер