Almighty City Man печели групата си в осминафиналите на Шампионската лига след преврата на ПСЖ – Футболен свят – Шампионска лига

Английският шампион Манчестър Сити достигна до 1/8-финалите на Шампионската лига, след като победи гостуващия отбор Пари Сен Жермен на Etihad Stadium. 2: 1 в зрелищен мач от петия кръг на група „А“ на турнира. Така “гражданите” заеха първо място в групата.

Останалите парижани поведоха в 50-ата минута след това Килиан Мбапено с включени удари Рахим Стърлинг в 63-та и Габриел Исус В 76-ата минута „гражданите” стигнаха до обрат и победа. Въпреки поражението, ПСЖ също стигна до 1/8-финалите, но на второ място в своята група.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Гражданите изградиха много силно първо полувреме, в което напълно доминираха, но не успяха да се възползват от предимството си. Парижани, които излязоха през второто полувреме, се смениха и веднага впечатлиха домакините. Възпитаниците на Пеп Гуардиола обаче веднага започнаха атаки и успяха да обърнат ситуацията, без да предотвратят почти никакви нови опасности пред вратата на соята.

След този резултат “небесните сини” вече имат 12 точки, а парижаните – 8. РБ Лайпциг и Брюж имат по четири, а в последния кръг ще има непряка борба за това кой ще играе в Лига Европа през пролетта . Германският отбор е домакин на Манчестър Сити, а белгийците приемат ПСЖ.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И ГОЛТАРИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА СА ТУК!

КЛАСИФИКАЦИЯ ОТ ШАМПИОНСКАТА ЛИГА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Треньорът на гражданите Хосеп Гуардиола направи три смени, след като игра срещу Евертън през уикенда. Диас, Зинченко и Марез влязоха в титулярния състав, докато Лапорт и Палмър останаха на пейката, а Фил Фодън дори не беше в групата. Джак Гриниш също го нямаше, тъй като не се беше възстановил от контузията си. Зинченко влезе в халфовата линия.

Триото Меси – Неймар – Мбапе започна в атаката на ПСЖ. Серхио Рамос, който първи влезе в групата на парижани и днес успя да оправи първите минути на май, остана на пейката през целия мач. Кейлор Навас се придвижи към вратата, докато Ерера, Паредес и Гей бяха в центъра.

Срещата започна със ситуация за Манчестър Сити в петата минута. След това Родри засече свободен удар на далечната греда, но Преснел Кимпембе успя да достигне и изби топката пред голлинията. Топката стигна до Риад Марес, който стреля от малък ъгъл, но извън границите.

В следващите минути домакините все повече овладяха топката и все по-често оставаха в противниковата половина на терена.

В 18-ата минута “гражданите” бяха близо до откриване на резултата. Риад Марес влезе в наказателното поле на добра позиция и стреля силно, но Ашраф Хакими застана на пътя на топката и удари с глава през вратата в корнер. След удара му с глава Рубен Диас беше блокиран от далечна греда при нов ъглов удар.

Първата по-опасна възможност за ПСЖ дойде в 27-ата минута, когато Нуно Мендеш остана сам в наказателното поле и нанесе удар, който обаче се оказа слаб и попадна директно в ръцете на вратаря Едерсон.

При контраатаката Александър Зинченко удари силно от разстояние, но Маркиньос го блокира.

Манчестър Сити срещу Пари Сен Жермен / Шампионска лига, група А, пети кръг, 24.11.2021 г.

източник: Gulliver / GettyImages

В 32-ата минута Мареш мина отдясно и изведе в наказателното поле Бернардо Силва, който центрира на първата греда, а Андер Ерера стреля там, но прати топката в собствената си мрежа. Кейлър Навас обаче го хвана лесно.

Натискът на Сити се засили и буквално минута по-късно удариха гредата. След пас отляво в наказателното поле гостите не успяха да пробият успешно топката, а топката попадна в краката на Илкай Гюндоган, който нанесе удар с истински снаряд, но топката се отби в лявата греда на Навас.

Няколко секунди по-късно Марес стреля от границата на наказателното поле в далечния ъгъл на вратата, но там Навас заби и стреля в корнер с една ръка.

Минута преди края на първото полувреме парижани получиха една от малкото възможности да надникнат във вратата за отегчен Едерсон. Грешката на Джон Стоунс в центъра позволи топката да си отиде, а той стигна до незабележимия Килиан Мбапе, който напредна отляво, влезе в наказателното поле и стреля с десния крак, но през вратата на бразилския страж.

Въпреки тоталното превъзходство на домакините през първото полувреме, ПСЖ откри резултата. В 50-ата минута Неймар от левия фланг даде отличен пас към Нуно Мендеш, който се свърза с Меси дълбоко в терена. Аржентинецът направи дубъл с Ерера пред наказателното поле, след което влезе в наказателното поле отляво и в центъра. Последва рикошет и топката стигна до отворения Мбапе на далечната греда, а нападателят стреля Едерсон между краката – 0:1.

Веднага след това Хосеп Гуардиола реагира със смяна. Той постави Габриел Жезус на мястото на Александър Зинченко.

В 61-ата минута Марес овладя подаването в наказателното поле отдясно и стреля към вратата, но Навас спаси.

Само две минути по-късно обаче Сити изравни. Родри от десния фланг даде страхотен пас към Вейдър в наказателното поле, а англичанинът веднага в центъра. Исус успя да отклони малко топката към далечния зрителен ъгъл, където Стърлинг сложи крак и изби вратата – 1:1.

ПСЖ беше близо до това да поведе за втори път в 74-ата минута. Неймар се обедини с Меси, който подаде топката на Мбапе. Французинът се върна към Неймар, който направи отличен дубъл с резервен Анхел ди Мария и бразилецът бе изведен в наказателното поле, елегантно подреди съперника и стреля в близкия ъгъл, но този път по дясната греда на Едерсон.

Само две минути по-късно обаче Манчестър Сити се промени напълно. Гюндоган задържа добре десния фланг и се свърза с Марес, който се концентрира в наказателното поле, където Бернардо Силва вкара за Жезус на далечната греда, а бразилецът отправи лек, но точен удар от границата на вратарското поле, който се обърна. е неизбежно – 2:1.

До края на мача ПСЖ не успя да упражни натиск, а Сити пое инициативата и не позволи резултатът да бъде изравнен. Така “гражданите” завършват на първо място, а парижани – на второ.

FT | МАНЧЕСТЪР СИТИ – ПАРИ НА СВ.ГЕРМАН 2: 1

0:1 Килиан Мбапе 50′