10 ЦСКА победи Арда, армейците стигнаха до четвъртфиналите на Купата

ЦСКА победи Арда с резултат 2:0 и стигна до четвъртфиналите за Купата на България. Жорди Кайседо отбеляза и двата гола за армейците (23 и 36 минути).

Заслужава да се отбележи, че ЦСКА игра в намален състав след 54-ата минута, когато Брадли Мазику беше отстранен от игра с прав червен картон.

Така “армейците” продължават да защитават своя трофей, който спечелиха на финала срещу Арда.

ЦСКА игра страхотно през първото полувреме, когато създаде поне дузина голмайсторски положения, отбеляза два гола и уверено поведе.

След почивката обаче Мазику беше изгонен, след което “армейците” се върнаха малко у дома, но не оставиха почти никакви шансове на Арда и е в следващата фаза на надпреварата.

Домакините бързо се захванаха с работата и от самото начало започнаха да градят атака след атака към вратата на съперника. Гостите от Кърджали обаче се защитиха от петима играчи в защита и трудно пропуснаха чистите голмайсторски положения пред вратата си.

В 22-ата минута обаче резултатът беше открит – след центриране от корнер Томас Лам продължи да се придвижва към задната греда, където Жорди Кайседо засече с глава – 1:0.

Попадението принуди гостите да се отворят в търсене на противовес, което позволи на играчите на ЦСКА да използват едно от любимите си оръжия – контраатаката.

Така в 35-ата минута Матай даде отличен пас на Йомов, който се измъкна от засадата, премести се малко вдясно и хукна успоредно на голлинията на нахлуващия Кайседо, за когото беше детска игра да удвои предимството на ЦСКА. – двадесет.

След почивката Кери в 52-ата минута можеше да постигне класически резултат, но ударът му в далечния ъгъл бе прикрит от вратаря Караджов за корнер.

Две минути по-късно обаче ЦСКА имаше играч по-малко след директен червен картон на Брадли Мазику. Конгоанецът беше изгонен за нарушаване на самопровъзгласилия се Иван Коконов.

До края на мача вече нямаше голове, а ЦСКА се поздрави със заслужената победа с 2:0 над Арда (Кърджали), който стигна до четвъртфиналите на турнира за Купа България.

ЦСКА – Арда 2:0