10 души на Тотнъм поставят под въпрос лидерството си в LC след шокиращо поражение в Словения – Football World – Conference League

Отборът на Тотнъм в петия мач от група G на Конферентната лига претърпя неочаквано поражение при гостуването си на словенската Мура с резултат 1:2 и постави под сериозен въпрос рейтинга на елиминираните в турнира.

В друг групов мач, игран едновременно, Рен и Витес отбелязаха истински гол и завършиха 3:3. Това означава, че френският отбор е на първо място в групата с 11 точки, а Витес и Тотнъм имат по седем. В момента обаче отборът на Холандия е на второ място. В последния кръг Тотнъм посреща Рен, а Витес приема Мур.

В 11-ата минута Хорват изведе Мур напред след пробив по десния фланг, влезе вътре, разправи се със Санчес и откри резултата с много хубав удар към далечния горен ъгъл.

В 32-ата минута Шпорите останаха с един играч по-малко, след като Райън Сешън беше изгонен за втори жълт картон.

Пет минути по-късно гостите бяха близо до изравняване, но ударът на Хари Кейн дойде на няколко сантиметра от целта.

В 54-ата минута Антонио Конте вкара в игра Слип, Моура, Дейвис и Дайър, което помогна на Тотнъм да изравни резултата.

Синът беше правил добър рейд и преди, но ударът му беше убит от Обрадович. Малко след това Кейн засече удар с глава от корнер, но защитникът на Мур отново се намеси.

В 72-ата минута обаче Кейн изравни резултата с пас на Моура и красиво прекъсна Обрадович с крак от малък ъгъл.

Тотнъм опита да обърне, но вместо това допусна втори гол в четвъртата минута на добавеното време. Мароза бе изхвърлен, Санчес не успя да се намеси добре в защита, след това резервен удар на Мур, топката рикошира в защитника и влезе във вратата на Голини за крайния резултат 2:1.