0 Германия (вижте тук) Евро 2020

Франция води Германия с 1: 0 след първото полувреме в най-очаквания мач от първия кръг на груповата фаза на европейското първенство. Матс Хумелс си вкара автогол в 20-ата минута. Бойната арена е Алианц Арена в Мюнхен. Мач от група „F“, в който Португалия победи Унгария с 3: 0 днес.

Треньорът на „петлите“ Дидие Дешан залага на очакваните 11. Карим Бензема, Антоан Гризман и Килиан Мбапе са на преден план, докато Адриен Рабио в полузащитата предпочита Корентина Толисо.

шестнадесет

Германците са изненадани – Тимо Вернер остана на пейката. Йоахим Льов избра атакуващо трио от Томас Мюлер, Кай Хаверц и Серж Гнабри.

Първият сигнал от съдията беше предшестван от инцидент, след като парапланер неочаквано кацна на терена. Той протестира срещу петролните компании и се оказа привърженик на Зеления мир. Стражите бързо го изведоха от терена.

Домакините много се опитаха да започнат с противник, но след 6-7 минути световните шампиони се възстановиха, а Джошуа Кимих междувременно вече беше с жълт картон. Гостите дори създадоха първата очевидна опасност, след като Пол Погна не успя да отбележи с глава от 3-4 метра след ъглов удар в 16-ата минута. Минута по-късно Мануел Нойер отблъсна хитрия шут на Мбап.

В 20-ата минута Франция поведе в резултата. След това Лука Ернандес центрира отляво, а германският защитник Матс Хумелс случайно ритна топката във вратата на отбора си.

Манчаф получи шанс да изравни резултата за 24, но Тони Кроос стреля право в стената от свободен удар. Три минути по-късно халфът на Реал Мадрид опита късмета си от подобна позиция, но този път топката не беше в ред. Играчите на белите отбори продължиха да натискат, а в 37-ата Илкай Гундоган не намери топката от изгодна позиция и стреля.

През 39-и Кимич падна на земята и ритна в лицето съотборника си от Байерн Люк Ернандес, а французите поискаха карта, която да доведе до отстраняването на германския национален отбор. Съдията обаче отсъди, че това е неволно и не наложи наказание.

Състави:
ФРАНЦИЯ: Лорис, Павар, Варан, Кимпембе, Ернандес, Канте, Погба, Рабио, Гризман, Мбапе, Бензема
ГЕРМАНИЯ: Нойер, Гинтер, Хумелс, Рудигер, Кимих, Кроос, Гундоган, Госенс, Мюлер, Хаверц, Гнабри