Ясна победа и първи четвъртфинал на Challenger за Адриан Андреев – TennisKafe

ATP Challenger Форли, осминафиналите

Адриан Андреев – Евгений Тюрнев 6-4, 6-3

Адриан Андреев продължи силното си представяне на турнира Challenger във Форли, като победи 283-ия Евгений Търнев в последователни сетове. Българинът остана непобеден във втория си мач от началото на надпреварата, а с днешния успех стигна до 1/4-финалите на ниво Challenger за първи път в кариерата си.

Следващият съперник на Андреев ще бъде Евън Фърнес (No289) или Ейдън МакХю (No337).

Третата ни ракета не направи нито една двойна грешка в целия мач, а при първия сервис отбеляза 77% от точките си (27/35). Андреев отбеляза четири от осем точки за пробив (50%), а Търнев използва единствената точка за пробив, която достигна.

Андреев имаше възможност да направи ранен пробив, но пропусна две поредни точки за пробив при резултат 1:1. Българинът обаче продължи да играе много уверено на терена и не позволи на съперника да се откъсне в резултат.

Упоритостта на Андреев даде резултат и в седмия гейм той направи първия пробив в мача, който впоследствие подсили и увеличи преднината си до 5-3. Тюрнев успя да прекъсне серия си и да върне интригата, но третата ни ракета отново беше безупречна при сервиса си и завърши сета при резултат 6-4.

Второто полувреме започна добре за българина, който записа ранен пробив при 2:0. Впоследствие играта на Андреев отпадна, което позволи на Търнев да си върне пробива и да възстанови резултата до 3-3. Това обаче беше последният положителен момент за руснака в днешния мач. Андреев изигра най-силния си период в мача в точния момент и записа два поредни пробива, които оформиха крайното 6-4, 6-3 след 1 час и 22 минути игра.