Ясен Петров: Умората доведе до елементарни грешки на националния

Снимка: Facebook Team България

Треньорът Ясен Петров обясни грешките, които отборът му допусна в първия от трите тестови мача срещу финалистите на Европейското първенство, с ефекта от умората, натрупана през дълъг сезон, но също така подчерта, че нашият отбор расте.

В австрийския град Рийд България игра повече от прилично и игра със Словакия 1: 1. В събота играчите ни идват в Русия, а 3 дни по-късно – черешата на тортата в спаринг – хеттрик – мач с световният шампион Франция в средата на Париж.

„Идва момент, когато умората ни обзема и ние започваме да правим прости грешки. По време на почивката казахме нещо, което не ми хареса. Футболът е игра, в която винаги има проблеми, но ние винаги ще се стремим да ги решаваме.

Срещу Русия ще има

направи завой

но първо трябва да си върнем момчетата. В зависимост от това кой колко е уморен и кой от какво боли, ще дадем възможност на свежи хора да дойдат и да се докажат.

Искаме тази победа и ще се стремим към нея. Дай Боже да победим Русия “, каза Петров след приятелски мач със Словакия.

Кирил Десподов се представи на високо ниво. Първо той нацели гредата, след като се удари с глава, а след това асистира на Атанас Илиев, който откри резултата в 19-та минута. За нападателя Ботев от Пловдив целта беше първа за националния отбор.

Тогава шутът на Десподов мина покрай страничния панел. Ласло Бенеш изравни резултата в полза на Словакия в 27-ата минута.

След почивката в нашия отбор се появи младият „Лудогорец“ Доминик Янков. Той направи много добро впечатление не само заради опасния диагонален удар, убит от вратаря Марек Родак.

20-годишният Янков демонстрира увереност във владението на топката, смелост да заблуди противниците и да следи отблизо подреждането на съотборниците си.

които са редки

в българските футболисти

в нашето първенство.

„Почитам много експериментите и се надявам да изградя стил, който е подходящ за екипа. Вижда се, че за всеки мач имаме различен състав и схема. Играхме четири мача по различна схема. Продължаваме да търсим най-добрия си външен вид ”, каза треньорът Петров след мача.

„Мисля, че се представихме на добро ниво. Следвахме всички тактически указания и успяхме да спечелим мача. В първите 25 минути на мача пропуснахме много ситуации. Сгрешихме и вкарахме гол. През второто полувреме загубихме инициативата, защото бяхме уморени.

Някои момчета играха в шампионата преди няколко дни. Като цяло резултатът не е лош. За мен е голяма чест да нося националната фланелка. Правя всичко възможно за нашата страна. Мисля, че оправдах доверието на треньора да играе в началото. Надявам се да продължа да получавам шансове ”, каза реализаторът на словашкия национален отбор Илиев.