Юнайтед възкръсна след класически мач срещу Тотнъм безгръбначен – Football World – Англия

Манчестър Юнайтед успя да си върне самочувствието, като победи Тотнъм с 3:0 в голямото дерби от кръг на Висшата лига. Кристиано Роналдо изведе гостите напред в резултата в края на първото полувреме. Единсон Кавани удвои в 64-ата минута. Маркъс Рашфорд го изпълни в 86-ата минута, с което тласна главоболието на Нуно Еспириту Санто до краен предел.

връзка1 “>

Първият удар в мача прозвуча в 6-ата минута, след като Хюн-Мин Сун пробва късмета си от дистанция, но след рикшата топката излезе в корнер. Две минути по-късно Единсон Кавани отбеляза неточен удар.

В 24-ата минута Слип беше зад защитата на Тотнъм, а стрелецът отправи неточен удар от удобна позиция, но флагчето на страничния съдия беше вдигнато. Минута по-късно Кавани получи отлично центриране на Бруно Фернандес, но не нанесе удар от добра позиция.

В 28-ата минута Шпорите прецениха, че са повели, но защитникът Кристиан Ромеро попадна в засада след корнер. В 32-ата минута Фред опита да нанесе удар от разстояние над 25 метра, но Уго Лорис умело парира топката.

Ключовият момент от първото полувреме обаче дойде в 39-ата минута. Бруно Фернандес направи бижутерски пас към Роналдо, а мегазвездата стреля Уго Лорис от много малък ъгъл – 1:0.

Три минути след подновяването на полувремето Кристиано Роналдо смяташе, че е отбелязал втория гол в мача, но в крайна сметка се оказа, че португалците са в засада, което потвърди и VAR.

Домакините се опитаха да извадят играта на чужда половина, но не се получи, напротив. В 64-ата минута след отлична контраатака Роналдо изведе Кавани и Лорис сам, като този път грешка нямаше – 2:0.

Всичко приключи в 86-ата минута. След нова доза хаос в защитните действия на домакините, Фернандес вкара резерва Маркъс Рашфорд, който оформи крайния резултат 3:0 с много елегантен завършващ удар покрай Лорис.

Тотнъм 0-3 Манчестър Юнайтед

0:1 – Кристиано Роналдо (39)

0:2 – Единсон Кавани (64)

0:3 – Маркъс Рашфорд (86)

Тотнъм: Лорис, Емерсън, Дайър, Ромеро, Дейвис, Хойберг, Скип, Син, Моура, Ло Селсо, Кейн

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Магуайър, Варан, Линделоф, Шоу, Фред, Мактомини, Уан Бисау, Фернандес, Роналдо, Кавани;