Ювентус замина за Швеция

Ювентус спечели първата си победа за новия сезон, след като победи Малмьо с 3: 0 като гост в първия кръг от груповата фаза на УЕФА Шампионска лига.

“Бианконерите” решиха всичко през първото полувреме, когато Алекс Сандро (22 ‘), Пауло Дибала (45’) от дузпа и Алваро Мората (45 + 1 ‘) вкараха гол. След почивката мачът буквално приключи и Ювентус спести енергията си за домакинството в неделя срещу Милан в Серия А.

В следващия кръг на най -силния европейски клубен турнир Торино ще бъде домакин на Челси, а Малмьо ще приеме Зенит от Санкт Петербург. Мачовете са насрочени за 29 септември.

Макс Алегри може отново да използва южноамериканците Данило, Алекс Сандро, Родриго Бентанкур, Хуан Куадрадо и Пауло Дибала, които пропуснаха поражение с 1: 2 от Наполи в последния кръг на Серия А. …

Атаката на Малмьо бе водена от квалификационните звезди Антонио Чолак и Велко Бирманчевич, които победиха Лудогорец и в двата мача за плейофи и се класираха за групите на Шампионската лига.

Ювентус се опита да уважи съперника от самото начало, а Алваро Мората беше извън игра с глава. Малмьо постепенно става по -смел да играе отпред и поглежда към вратата на наскоро неубедителния Войцех Шчесни, но без да го заплашва.

Първата ясна топка се появи след 10 минути игра. Мората изведе Пауло Дибала с отличен пас сам срещу вратаря. Аржентинецът реши да прехвърли Исмаел Диавар, но се подхлъзна, прати топката високо над гредата и пропусна възможността.

По -късно Сорен Рикс засече топката от дузпата, но далеч от вратата. Това доведе до 22 -ата минута, когато Ювентус поведе. Хуан Куадрадо стреля отдясно, Родриго Бентанкур не успя да засече с глава в зоната на вратата, но Алекс Сандро, отвори се отляво, го направи – 1: 0!

Тогава левият бек на гостите едва не пропусна второто попадение. Той засече Йо Инге Берже, влезе в наказателното поле и погледна в далечния ъгъл на вратата. Топката обаче излетя на няколко сантиметра от вратата. Ювентус продължи да създава опасности, а Мануел Локатели хитро изведе Мората. Той се опита да подмине Диавара, но вратарят уби.

В 37 -ата минута прозвуча удар на Локатели, а в самия край на полувремето гостите получиха дузпа, че запази Ласе Нилсен срещу Мора. VAR потвърди присъдата, а Дибала не сбърка от дузпата, пробивайки центъра на портата към земята – 2: 0!

За секунди кошмарът на Малмьо се сбъдна. Адриен Рабио изведе Мората с отличен пас, който този път успя да подаде Диавара с 3: 0 за Ювентус! След почивката бианконерите се забавляваха и Мората можеше да вкара отново два пъти, но не успя.

В 62 -ата минута Дибала продължи петицата към Мората, който нанесе удар, но Диавара спаси. В 70 -ата минута попадението на Мойс Кийн бе отменено поради засада. В резултат на това шведите се опитаха да постигнат благородна цел, а в 84 -ата минута Антонио Колак засече удар с глава в контакт.

В 88 -ата минута Кийн опита атрактивна въздушна игра, но целта му се провали. Секунди по -късно Даявара отказа на младия нападател първия му гол, след като се завърна в родния си клуб. В продължението Schesny спаси шута от Олсен.

Малмьо – Ювентус 0: 3

Голмайстори: 0: 1 Сандро (22), 0: 2 Дибала (45 -и), 0: 3 Мората (45 + 1)