Шоуто е от най-висок клас! Големият Уест Хем победи Ливърпул за първи път – Football World – Англия

Уест Хем Юнайтед изигра много силен мач, заслужено победи и нанесе първото си поражение на Ливърпул при отлично представяне. Чуковете спечелиха с резултат 3:2 в последния мач от 11-ия кръг на английската Висша лига.

Още в четвъртия мач домакините поведоха след автогол. Алисън, но Трент Александър-Арнолд Той изравни резултата в 41-ата минута с отличен свободен удар. Пабло Форналс в 67-ата минута след отлична контраатака той отново даде аванс на чуковете и Кърт Зума отбеляза трети гол в 74-ата минута. Изродът Ориги Върнаха надеждите на “червените” в 83-ата минута с отличен гол, но мърсисайдци нямаха достатъчно време и енергия за повече.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

С тази победа Уест Хем изпревари Ливърпул на трето място с 23 точки, докато червените остават четвърти с 22 точки, четири по-малко от лидера на Челси. След международната пауза “чуковете” гостуват на Уулвърхемптън, а мърсисайдци приемат Арсенал.

МОЖЕ ДА ВИДИТЕ КВАЛИФИКАЦИЯ ЗА ВИСШАТА ЛИГА ТУК!

Мачът започна със страхотно темпо и два пъти в първите по-малко от 10 минути системата VAR трябваше да се намеси решително.

Чуковете откриха резултата в първата си атака. Майкъл Антонио бе вкаран отляво, но Върджил ван Дайк го блокира и топката излезе в корнер. След речта си вратарят Алисон не успя да вкара топката, мина през ръцете му и се озова във вратата при резултат 1: 0. Голът беше разследван за нарушение на Анджело Огбона срещу бразилеца, но нямаше гол и голът беше признат.

В осмата минута Арън Кресуел се изправи на крака на Джордан Хендерсън, а футболистите на Ливърпул поискаха да покажат червения картон на защитника. Ситуацията беше преразгледана със системата VAR, която показа, че Кресуел първи е играл с топката и затова е оправдан, без дори да получи жълт картон.

Гостите грабнаха инициативата в следващите минути, но не можаха да влязат в чиста позиция за гол.

В 22-ата минута домакините трябваше да направят принудителна смяна. Анджело Огбона остана контузен и беше заменен от Крейг Доусън.

В 32-та минута Хендерсън в центъра отдясно в наказателното поле, където Диого Жота игра с глава, но през вратата.

Три минути по-късно Трент Александър-Арнолд стреля от трудна позиция над вратата.

Ливърпул вдигна темпото и изравни резултата в 41-ата минута. Тогава Мохамед Салах спечели фаул за своя отбор опасно близо до наказателното поле на Уест Хем. Салах и Александър-Арнолд поведоха, а египтянинът постави топката на крайния защитник, който с феноменално хвърляне намери идеално левия ъгъл на Лукаш Фабиански – 1:1.

Пет минути след началото на второто полувреме “чуковете” отново успяха да поведат. Пабло Форналс стреля от корнер в наказателното поле, където Крейг Доусън успя да удари глава, но топката се отби в напречната греда.

В 52-ата минута Ливърпул имаше шанс да вкара втория гол. Александър-Арнолд отправи отличен диагонален пас към Андрю Робъртсън отляво, който с едно докосване се озова в центъра на наказателното поле, където Садио Мане го засече с левия крак, но Фабиански спаси.

Пет минути по-късно Мане получи от Робъртсън отляво и веднага се свърза със Салах в наказателното поле. Египтянинът стреля силно, но през вратата.

В 65-ата минута Бен Джонсън стреля от дистанция, но покрай дясната греда Алисън.

Буквално две минути по-късно Уест Хем отново поведе след уникална контраатака. Джаред Боуен взе топката в собствената си половина, направи страхотен рейд между няколко играчи на Ливърпул и изведе Пабло Форналс, който стреля, Алисън докосна топката, но не успя да предотврати гола – 2:1.

В 69-ата минута Хендерсън се позиционира центрирано отдясно на далечната греда, където Хота се насочи към топката, но топката се оплете извън мрежата.

Лондончани продължиха да бъдат изключително опасни при контраатаки, като в една от тях в 74-ата минута Антонио се измъкна от защитата на Ливърпул, но Ван Дайк успя да го блокира и изби в корнер. След ъглов удар на Джаред Боуен Кърт Зума остана незабелязан на далечната греда и наказа червените за трети път с глава – 3:1.

В 81-ата минута Тиаго стреля от границата на наказателното поле, но вече в ръцете на Фабиански.

Само две минути по-късно обаче Ливърпул се върна в играта. Хендерсън намери пред наказателното поле Александър-Арнолд, който игра за резервата на Ориги Дивок. Белгиецът взе топката с десния крак, обърна се на 180 градуса и с прекрасен въздушен удар с левия крак намери долния ляв ъгъл на вратата на домакините – 3:2.

В първата минута на добавеното време Ливърпул имаше страхотен шанс да изравни резултата. Александър-Арнолд стреля от свободен удар в наказателното поле, където Мане остана сам на далечната греда и удари с глава, но в лявата греда на Фабиански.

В последната минута Ориги засече центриране в наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

До края Уест Хем запази преднината си и нанесе първото си поражение в което и да е състезание за сезона срещу Ливърпул.

FT | Уест Хям Юнайтед – Ливърпул 3: 2