Шериф Тираспол изненада футболния елит! – ᐉ Новини Fakti.bg – Спорт

В историческия първи мач от груповата фаза на Шампионската лига тимът на Шериф постигна невероятна домакинска победа с 2: 0 над Шахтьор Донецк.

Шампионът на Молдова изигра много добър мач в защита и въпреки че напълно предаде инициативата в ръцете на своя опонент, той заслужено постигна крайния успех. През първото полувреме „горниците“ контролираха топката много повече, но беше трудно да се стигне до позиция пред противниковата врата. Но домакините направиха опасни контраатаки и стигнаха до първия си гол в 16 -ата минута. Тогава Кристиано центрира, а Адам Траоре прати топката във вратата на противника с красиво воле – 1: 0. В 32 -ата минута украинците създадоха отлична възможност за гол в мача след мощен удар на Ласина Траоре, който обаче , беше убит от Георги Атанасиадис от корнер.

През второто полувреме гостите играха по -смело и добавиха още удари към притежанието. Въпреки това в 62 -ата минута тимът на Тираспол вкара второто попадение в срещата след центъра Кристиано, докато дублиращият Момо Янсане удари Андрий Пятов с резултат 2: 0 … Най-очевидната ситуация за оранжево-черните се откри в 84-ата минута, когато Майкон стреля от добра позиция, но ударът му беше блокиран от Густаво Дуланто, а топката лесно беше засечена от Атанасиадис.

Така Шериф взе три важни точки в група D, която включва още Интер и Реал Мадрид.