Шепа пропуски вдъхнови Испания за победа срещу Португалия – Футболен свят – УЕФА Евро 2020

Отборите Испания и Португалия не успяха да спечелят в динамичен мач, завършил 0: 0 на един от най-интересните контролни пунктове преди старта на УЕФА ЕВРО 2020. Домакините могат да съжаляват за много повече, като губят безброй ситуации с чиста глава.

link1 „>

На стадион „Ванда Метрополитано“ испанците започнаха с много по-активен отбор, а в първите 10 минути не позволиха на гостите си да играят с топката. В 1-2 ситуации те бяха близо до създаването на чиста ситуация.

В 23-ата минута Хосе Фонте надвиши всички и вкара след корнер, но съдията отмени гола поради нарушение в борбата за висока топка. Четири минути по-късно Фонте допусна грешка в своята половина на терена, а центрирането на Алваро Мората отляво по някакво чудо не бе открито от Феран Торес на задната греда.

В 41-ата минута Нелсън Семедо опита да стреля от разстояние, но не можа. В началото на второто полувреме испанците продължиха да бъдат активни по една идея, а в 50-ата минута Алваро Мората провери рефлексите на Руи Патрисио.

Само след 4 минути Мората на два пъти не успя да завърши нормално от отлични позиции. През 58 г. беше ред на Пабло Сарабия да не избяга, този път през почти празна врата на около 15 метра.

Две минути преди края на нормалното време Патрисио отново се намеси решително, за да предотврати коварен свободен удар, а Мората уцели гредата в предпоследната минута на мача. Ла Фурия обаче така и не вкара и двата отбора завършиха наравно.

Испания 0-0 Португалия

Ето съставите на двата отбора:

Испания: Симон, Льоренте, Лапорт, Торес, Гея, Тиаго, Бускетс, Руиз, Сарабия, Торес, Мората;

Португалия: Патрисио, Гереро, Пепе, Фонте, Семедо, Санчес, Перейра, Оливейра, Фелкс, Йота, Роландо