Швентек печели десети пореден мач на Ролан Гарос – TennisKafe

Ролан Гарос, трети кръг

Ига Швентек – Анет Контавейт 7-6 (4), 6-0

Ига Швентек спечели с два сета над номер 31 на света Анет Контавейт и се класира за 1/8-финалите на Ролан Гарос. Това беше десетият пореден успех в турнира за действащия полски шампион, който не е загубил нито един сет от началото на тазгодишното състезание.

Следващата съперница на Швентек ще бъде Марта Костюк, която убедително победи Варвара Грачева (6-1, 6-2).

Contwaite имаше десет повече победители и непредизвикани грешки от Schwentek (31/22 – 21/12). Деветият в света беше по-ефективен както при сервиране (43-32), така и при връщане (26-20) и вкара четири от петте си точки за пробив (80%), докато опонентът й взе една от двете точки за брейк. достигна (50%).

Kontaveite успя да изненада Швентек, като показа много агресивна и атакуваща игра в началото на мача, което помогна на естонеца да оправи ранен пробив и да поведе с 2: 0. Шампионът се опита да намали разликата, но 31-ата ракета на света запази предимството от два мача до 4-2. Швентек обаче не се предаде и отговори отлично на предизвикателството на опонента си, като направи пълен обратен завой и поведе с 5-4.

Kontaveit обаче възстанови равенството и по-късно двамата спечелиха подаванията си, което доведе до тай-брейк. Естонецът поведе с 2: 1, но Швентек отново хвана инициативата и доведе резултата до 4: 2 в своя полза. Kontaveit намали разликата, но след това полякът успя да достигне до три последователни сет точки при резултат 6: 3. Швентек пропусна първата, но беше много по-точен при втората възможност и спечели началния сет 7-6 (4).

Шампионът на турнира в Рим явно доминира през второто полувреме, продължавайки да играе на същото високо ниво, а Kontaveite все повече показва липса на концентрация и броят на непровокираните грешки нараства значително. Швентек показа много умна и технична игра, на която противникът й не отговори и не загуби нито един мач в играта, като спечели 7-6 (4), 6-0 в 84-ата минута на централния корт . ”Филип Шатри. „.