Швейцария отива в Италия, поредицата отбори продължава (ВИДЕО) – Световен футбол

Швейцария и Италия завършиха квалификационния мач за група C с резултат 0: 0. Squadra Azzurri беше по -активен отбор и създаде по -ясни голове, но така и не успя да победи кръстоносците. Поредицата от италианци с мачове без загуба обаче продължава, тъй като подопечните на Роберто Манчини за 36 мача не знаят какво е поражение.

Така Италия записа най -дългата серия в националния отбор без загуби, надминавайки постижението от 35 мача между Бразилия и Испания.

Първата по -опасна ситуация в мача създаде Италия, след като Чиро Имобиле удари добре главата си в 13 -ата минута, но топката излезе на няколко сантиметра от напречната греда. Само 60 секунди по -късно Лоренцо Инсине стреля отблизо. Иън Сомър обаче успя да избяга.

Европейските шампиони бяха последвани от нови силни моменти, които доведоха до две нови опасни ситуации, но Доменико Берарди и Лоренцо Инсине се отличиха.

Швейцария създаде първата си сериозна опасност в 42 -ата минута. Мануел Аканджи стреля от дузпа, но не успя да засече контура на вратата на Ян Сомер.

В продължението на първото полувреме, посочено от съдията, Лоренцо Инсине изпълни свободен удар, който обаче бе уловен от Сомер.

В началото на второто полувреме Италия спечели правото да изпълни дузпа. Рикардо Родригес е нарушен в наказателното поле, а съдията Карлос дел Серо посочи бялата точка. Ситуацията беше обсъдена с VAR, който потвърди решението на главния арбитър. Жоржениньо застана зад топката и стреля в долния десен ъгъл, но Сомер реагира добре и спаси.

До края на мача двата отбора размениха още няколко добри позиции, но новата цел така и не бе постигната. В 83 -ата минута Николо Заниоло можеше да вкара направо от корнер, но Сомер спаси.

В самия край на мача Швейцария можеше да отбележи, когато след преместване в наказателното поле топката стигна до Фаснак, който обаче не успя да насочи главата си към вратата на Донарума.

След равенството Италия е класирана на първо място в групата с 11 точки. Швейцария е на второ място – 7. На трето място е отборът на България – 5.