Шаповалов се раздели с US Open 2021, Бруксби е съперник на Джокович – TennisKafe

Денис Шаповалов, Гаел Монфилс и Аслан Карацев са друго голямо име, което се отклони от US Open 2021 сред мъжете.

От трите, най-неочаквано, разбира се, беше елиминирането на Шаповалов при No7, който бе победен в три сета от Лойд Харис-4-6, 4-6, 4-6.

Двамата играха един срещу друг на полуфиналите в Дубай в началото на сезона, когато южноафриканецът трябваше да спечели след равенство в третия сет, така че беше ясно, че мачът няма да бъде лесен за канадеца. В него обаче Харис определено го надигра и заслужено се отличи.

В играта на Шаповалов имаше твърде много грешки и той не можеше да се възползва от противника си, чиято невероятна 2021 година продължава с първото му участие на 1/8 -финалите на турнира от Големия шлем. По време на мача той направи 5 шута срещу само 2 в света # 10. И във втория, и в третия сет канадецът водеше с пробив, но и в двата направи пълен брейк.

Харис е последван от двубой с друг тенисист в страхотна форма-Райли Опелка, който продължава играта без загуба след 7-6 (5), 6-3, 6-4 срещу Николоз Басилашвили.

Следващото препятствие за Новак Джокович ще бъде едно от откритията за сезона – Дженсън Бруксби. 20-годишният Бруксби стана най-младият американец на четвъртфиналите на US Open от 2002 г., спечелвайки пет сета над Аслан Карацев-6-2, 3-6, 2-6, 6-3, 6-3.

В един от най-интересните мачове за деня Яник Синер също спечели пет сета над Гаел Монфис-7-6 (1), 6-2, 4-6, 4-6, 6-4. Италианецът ще играе срещу Александър Зверев или Джак Сок.