Шави след Ел Класико: Барса си тръгва с високо вдигната глава

Хави Ернандес каза, че младият му отбор в Барселона може да си тръгне с високо вдигнати глави, въпреки че загуби от Реал Мадрид в полуфинала на Суперкупата на Испания в сряда.

Барса загуби с 2-3 от Реал Мадрид след продължения в Саудитска Арабия и вече загуби пет поредни загуби от Реал Мадрид в Ел Класико. Но отборът на Шави, на 17 точки зад лидерите в Ла Лига, се представи на високо ниво и показа, че клубът има надежда за бъдещето.

„Беше ясно, че това беше денят, в който показахме смелост и поехме отговорност, когато контролирахме топката. Това беше ден, в който можехме да си тръгнем с вдигнати глави въпреки загубата. Бяхме по-добри от Реал Мадрид в много отношения“, така започна каталунската легенда.

Винисиус-младши и Карим Бензема победиха два пъти Белия балет, но и двата пъти Барса успя да се върне в мача: Люк де Йонг изравни преди почивката, а след това Ансу Фати изпрати мача в продълженията. Федерико Валверде отбеляза победния гол за Кралския клуб, който ще играе на финала в неделя срещу Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид, които ще се срещнат във втория полуфинал в четвъртък. Има две различни чувства. Много е лошо от поражението, но от друга страна сме много горди с представянето си. Имаме нужда от малко повече търпение“, добави Шави.