Черно море победи Левски във Варна – Спорт

© LAP.BG

Черно море победи Левски в мача от 13-ия кръг на Първа лига с резултат 1:0. Единственият гол през второто полувреме отбеляза Родриго Енрике. “Сините” претърпяха поражение в третата си лига под ръководството на Станимир Стоилов.

Черно море започна по-добре мача. Виктор Попов бе изведен за защита, опита да даде пас на Велислав Василев, но той пропусна. Васил Панайотов стреля, но Николай Михайлов спаси. В следващите минути и двата отбора трудно създаваха положения, а Левски нямаше опасни атаки. Малко преди почивката Панайотов опита да пробие, но не уцели вратата. Попов също опита да стреля, но пропусна целта.

Евгений Сердюк имаше шанс в началото на второто полувреме. Той победи Михайлов, но не уцели вратата. Черно море поведе в резултата в 49-ата минута. Зе Гомеш отиде при Родриго Енрике, който се справи с Драган Михайлович и подписа договор. Скоро Василев победи двама играчи на сините и стреля, но Михайлов спаси.

Първият точен удар на Левски в мача нанесе в 66-ата минута. Радослав Цонев стреля, а след отбитата топка вратарят Иван Дюлгеров се справи. В 82-ата минута Родриго удари опасно, но Михайлов спаси. В последния момент на Черно море останаха десет души. Пабло Гарсия получи втория си жълт картон след фаул срещу Иван Горанов. В продължение на удара на Андриан Краев, Дюлгеров успя да докосне топката, която срещна напречната греда.

Черно море е пето в класирането с 21 точки, Левски е осми с 14 точки.

В останалите съботни мачове Славия победи Ботев (Враца) с 1:0, а Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) завършиха с 0:0.