Челси 4:0 Ювентус в Шампионска лига

Челси прекара страхотна вечер на Стамфорд Бридж и доказа защо в момента държи трофея от Шампионската лига. Селекцията на Томаш Тухел се възползва от колебанията в редиците на Ювентус и победи италианския гранд с 4: 0. Синият талант беше ключът към успеха, който не оставяше алтернатива на защитата.

Резултатът откри в 25-ата минута от Трево Чалоба, а голът му беше оспорван дълго време. Основно заради хандбала на Антонио Рюдигер точно преди гола. След почивката домакините увеличиха темпото и решиха всичко в своя полза между 56-ата и 58-ата минута. Преднината бе удвоена от Рийз Джеймс с изключителен мач, докато Калъм Хъдсън-Ода беше удостоен с честта да направи класиката. В самия край появилият се в резервата Тимо Вернер също добави името си към броя на голмайсторите.

Малко радост за Юнайтед, “червените дяволи” си осигуриха елиминационното място в Шампионската лига.

Британците със стратегически успех по време на визитата си във Виляреал

Така Челси се изкачи до първото място в Група H, изпреварвайки Ювентус, благодарение на впечатляващия успех от тази вечер в английската столица. И двата отбора са уверени в 1/8-финалите, но в последния кръг ще определят точното си място във финалната маса.

Снимка 554720

Източник: EPA / БГНЕС

Въпреки емблематичната си тактическа дисциплина, италианският съперник трудно се вписва в атмосферата на Стамфорд Бридж. Челси наложи доминиращия си футбол с голяма сила и разнообразие по фланговете, което доведе до много опасни ситуации преди Войчех Шчесни през първото полувреме.

Във втората минута Бен Чилуел стреля от разстояние, но високо над вратата. Седем минути по-късно Трево Чалоба удари с глава от корнер, но неточно по дясната греда на Счесни. В 15-ата минута полякът центрира остър пас отляво на Чилуел.

В 24-ата минута сините бяха близо до гол. Рийз Джеймс стреля право от пряк свободен удар в близкия ъгъл, но Шесни внимателно се измъкна. При ъгъла обаче ситуацията беше положителна за лондончани.

Барселона 0:0 Бенфика в мача от Шампионска лига

Барселона не успя да пробие Бенфика и сега зависи от милостта на своя кошмар

0-0 между два иберийски гиганта на Камп Ноу

Рийз Джеймс стреля от корнер, при което Антонио Рудигер притисна ръка до тялото си, за да продължи движението си към откритото Трево Чалобе. Младежът не дочака втората покана и наби “Старицата” с жесток шут. Ювентус отдавна заявяваше за редовността на отбелязване, но в крайна сметка това беше взето предвид. Така сензацията Чалоба стана голмайстор на Стамфорд Бридж в тази кампания, отбелязвайки три гола във всички състезания.

В 28-ата минута Ювентус беше на милиметри от сравним резултат. Алваро Мората беше изведен извън наказателното поле от Мануел Локатели сам срещу Едуардо Менди и успя да го подаде, но Тиаго Силва дотича и стреля от голлинията.

Силното представяне на Рийз Джеймс продължи да впечатлява феновете на футбола, а в 37-ата минута халфът успя да се поздрави със заслужен гол. Шчесни развали плановете му с перфектно бягство.

Лошата новина за Томас Тухел и неговия отбор дойде на 38-о място, когато основният полузащитник на Челси – Н Голо Канте – беше контузен и заменен от Рубен Лофтъс-Чик.

Снимка 554721

Второто полувреме започна с пропуск на Родриго Бентанкур, който допусна грешка с топката, което доведе до бърза акция на домакините. Изведнъж Калъм-Хъдсън Одой беше точно в съседство, но намесата на Бонучи сложи край на опасността.

Неизбежното за Ювентус се случи в 56-ата минута, когато Челси заслужено поведе с два гола. Следващата им атака завърши с навес, който Де Лихт не успя да отблъсне. На далечната греда беше вездесъщият Рийз Джеймс, който не остави шанс на Счесни със силно диагонално хвърляне – 2:0.

Снимка 554719

И въпреки че бианконерите свикнаха с това изоставане, класиката стана факт едва след 60 секунди. Европейските шампиони бързо играха на малък периметър, а Рубен Лофтъс-Чийк продължи зад непокрития Хъдсън-Одои, който не сбърка от 10 метра с резултата 3:0.

Динамо (Киев) - Байерн (Мюнхен) 1-2 в Шампионска лига

Баварският автомобил също не потъна в украинския сняг

Левандовски с нов гол шедьовър

До края и двата клуба осъзнаха съдбата си и просто приключиха мача на Стамфорд Бридж. Въпреки това двамата вратари направиха отлично спасяване. В самия край появилият се в резервата Тимо Вернер също добави името си към броя на голмайсторите. Германецът отбеляза гол в празна врата след асистенция на Циш при крайното 4:0.

В следващия кръг Челси гостува на Зенит и се нуждае от успех срещу Санкт Петербург, ако сините искат да завършат под номер 1 на финалната маса. Същото е и с Ювентус, който е домакин на Малмьо.