Челси 1: 0 Зенит в Шампионската лига

Настоящият носител на трофея в Шампионската лига, Челси, започна да защитава ушите с труден домакински успех. Отскокът на Томас Тухел победи шампиона на Русия с 1: 0, а победният гол беше дело на върнатия централен нападател Ромелу Лукаку.

Мачът на Стамфорд Бридж започна с няколко важни събития. Преди първия сигнал Жоржининьо лично получи наградата Играч на годината от президента на УЕФА Александър Чеферин. Ромелу Лукаку направи втория си дебют за сините в Шампионската лига.

Севиля и Залцбург не спечелиха с четири дузпи

Мачът на “Рамон Санчес Пизжуан” завърши при резултат 1: 1.

През първото полувреме имаше много борба на терена и малко възможности за отбелязване на голове. Защитата на Зенит беше много организирана и дори техният английски противник да имаше възможност да стреля, топката винаги удряше тялото на един от обвиненията на Сергей Семак.

Снимка 546472

Източник: СИП / БГНЕС

Към края на играта Ромелу Лукаку имаше шанс да насочи глава, но не смути Станислав Крицюк, който все още не е направил нито едно спасяване.

След почивката победителят в УЕФА Шампионска лига засили играта. В 50 -ата минута Антонио Рудигер се присъедини към атаката на своя отбор, но посоката му не намери десния ъгъл на Санкт Петербург. Рийз Джеймс съобщи за пропуска малко след това.

Всичко си дойде на мястото в 69 -ата минута. Капитан Азпиликуета перфектно центрира, а Ромелу Лукаку показа хищнически инстинкт на портата и накрая победи Крицюк с 1: 0.

Снимка 546471

Десет минути преди края Маркос Алонсо можеше да успокои трибуните с втори гол, но топката отлетя към дясната греда. В самия край усещането може да се окаже факт. Артем Дзюба засече центриране в наказателното поле, но не намери желания гол.

Йънг Бойс победи Манчестър Юнайтед с 2: 1 в Шампионската лига

Глупав червен картон помогна на Юнайтед да загуби неочаквано в Швейцария

Драматичен обрат на събитията в Берн

В следващия кръг Челси ще има трудно гостуване при Ювентус. Зенит ще търси задължителните точки срещу аутсайдерите в групата на Малмьо.