Челси успешно защитава титлата в Шампионската лига, Ювентус наказва изпълнителя Лудогорец – Шампионска лига

Челси победи Зенит с 1: 0 в първия мач от група Н на Шампионската лига. Така лондончани успешно започнаха да защитават титлата си от миналия сезон. Единственият гол за успеха на сините бе отбелязан с таран към Ромелу Лукаку. Той вкара в 69 -ата минута.

Началните минути на мача бяха равни. Очаквано домакините на Челси контролираха по -добре топката, но им беше трудно да заплашат вратата на противниците.

Четвърт час след старта Хаким Зиеч пое контрола и се опита да удари земята, която беше блокирана. В 20 -ата минута Челси предприе бърза контраатака. Мейсън Маунт стреля от фланга, но никой от съотборниците му не успя да улови.

Преди почивката нямаше сериозни голове и двата отбора напуснаха развръзката за второто полувреме.

След почивката Челси набра скорост. В 50 -ата минута Антонио Рюдигер беше в изгодна позиция, но прати топката далеч от вратата.

Рийз Джеймс също пропусна пет минути. Той направи място за удар, но топката мина покрай лявата странична греда.

Логичното се случи в 69 -ата минута, когато Лукаку отбеляза 1: 0. Сезар Азпиликуета намери белгиеца в наказателното поле. Нападателят стана и се насочи към 1-0.

В 80 -ата минута Маркос Алонсо не успя да прекрати спора, вкарвайки втория гол срещу гостите. Секунди по -късно Зенит пропусна най -добрия си шанс за гол в мача. Артем Дзюба засече центриране в наказателното поле, но не можа да изпрати топката в линията на вратата.

До края резултатът не се е променил и Челси води групата H с 3 точки. И Ювентус, който в същото време победи Малмьо като гост с 3: 0. Голове вкараха Алекс Сандро, Пауло Дибала от дузпата и Алваро Мората.

И трите гола срещу шведите, които избиха Лудогорец от най -престижния европейски клубен турнир, паднаха преди почивката.

В 23 -ата минута Алекс Сандро вкара 1: 0, а в последните минути на мача преди почивката Дибала и Мората доведоха резултата до 3: 0. Това позволи на бианконерите да забавят темпото през втората част и да запазят физическата сервирам.