Челси стартира слаба защита на титлата в Шампионската лига – Световен футбол – Шампионска лига

Челси победи Зенит до минимум десет в първия си мач от група Н на Шампионската лига. Единственият гол в мача падна в 69 -ата минута и беше дело на Ромелу Лукаку, който вкара първия си гол за сините отбори в най -престижното европейско клубно състезание.
link1 “>

Gulliver / GettyImages

Преди началото на битката мениджърът на “сините” Томас Тухел, заедно с Жоржининьо, Н’Голо Канте и Едуард Менди бяха отличени лично от Александър Чеферин за блестящото му представяне на турнира през последната кампания.

Иначе в мача нямаше вълнуващи моменти, тъй като първата най -добра ситуация се случи само пет минути след като играта се възобнови през второто полувреме.

Тогава Антонио Рюдигер напусна защитата на противника и излезе на добра позиция, откъдето обаче отправи неточно хвърляне, което мина покрай дясната греда.

Малко след това “сините” имаха още по -добра възможност, след като Рийз Джеймс се освободи от опозицията и стреля, но топката отново беше извън цикъла.

В 69 -ата минута домакините най -накрая намериха резултата. Сезар Азпиликуета направи красиво центриране към Ромелу Лукаку, който го засече с глава и прати топката в мрежата на Станислав Крицюк.

Десет минути по -късно Артем Дзюба пропусна „златния“ шанс да върне равенството, след като засече навеса в наказателното поле, но изпрати топката встрани.

Така сините започнаха да защитават титлата си с победа и заеха втората позиция в класирането. Първо място зае Ювентус, който също спечели мача си, но с много по-категоричен резултат 3-0.