Челси се отправя към Уембли след няколко ключови VAR интервенции

Челси достига финала на ФА Къп за девети път, след като победи Тотнъм Хотспър във втория полуфинал.

Този път победата дойде с 1:0, като ранен гол на Антонио Рюдигер (17-та минута) победи неумелия италиански вратар на домакините Пиерлуиджи Голини.

След 2-0 у дома преди седмица, Челси беше на финала с общ резултат 3-0.

През цялото първо полувреме сините контролираха напълно ситуацията и можеха да увеличат преднината си.

WINBET – най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Чак в края на първото полувреме опасността наближи гола им, когато Тотнъм получи дузпа, но решението беше разгледано от реферите в стаята на видеоасистентите и фаулът на Рюдигер срещу Пиер-Емил Хойберг беше извън границата.

Тотнъм получи втора дузпа в началото на второто полувреме, но отново беше отменена след намеса на VAR – и отново съвсем правилно, тъй като нямаше нарушение на Кепа срещу Лука Моура.

И за трети път VAR се намеси срещу Шпорите, анулирайки гола на Хари Кейн в 63-ата минута, когато се разбра, че нападателят е получил топката на сантиметри от засада, преди да я изпрати в мрежата.

Всички решения бяха правилни, но осакатиха морално домакините, лишавайки ги от надежда за обрат.

Така Челси ще се състезава за трофея на 27 февруари на “Уембли” с победителя от друга полуфинална двойка. А тя е Ливърпул срещу Арсенал, а първият мач между тях е в четвъртък от 21.45 часа на Анфийлд. Реваншът ще се проведе след седмица в Лондон.

Челси достига финал за Купата на лигата за девети път, който печели пет пъти. Рекордьор е Ливърпул, който заедно с Манчестър Сити има 8 купи в това състезание. Арсенал 2.

Във Висшата лига Уест Хем победи Норич с 2:0 у дома с два гола на Джаред Боуен, за да си върне четвъртото място пред Арсенал.

Чуковете имат 37 точки, артилеристите имат 35, но мач по-малко. Норич остава последен с 10 точки.