Челси беше изтезаван в началото на защитата на европейската титла (резултати)

Ювентус обаче нямаше никакви затруднения с изпълнителя Лудогорец.

Челси едва победи Зенит с 1: 0 у дома в началото на защитата на европейската си титла. Ромелу Лукаку вкара единствения гол в Лондон в 69 -ата минута на защитата, руският шампион сдържа атаките на сините.

Белгиецът струва 100 милиона паунда за Челси да бъде привлечен от Интер, но вече е вкарал три гола в четири мача от лигата и Европа. Лукаку отбеляза с глава след подаване от Сезар Аспиликуета.

11 минути преди края Артем Дзюба беше на няколко сантиметра от резултата, но вратарят на домакините Едуард Менди спаси. Челси победи и плавно започна мача от група Н, който се очаква да протече гладко.

В друг мач на наказателното поле Ювентус беше много по -убедителен при гостуването на Малмьо, което нокаутира българския Лудогорец в навечерието на груповата фаза. Италианският гросмайстор спечели с 3: 0.

Откриха Алекс Сандро, а в последните секунди преди почивката Пауло Дибала и Алваро Мората решиха всичко и нокаутираха шведите.

Виляреал и Аталанта завършиха мача на вечерта във група F – 2: 2 в Испания. Ремо Фройлер откри за гостите, Ману Тригерос и Гриневелд обърнаха резултата в 73 -ата минута, но Робин Госенс ​​вкара 7 минути преди края, запазвайки точка за тима от Бергамо.

Днес в същата група Манчестър Юнайтед неочаквано загуби с 1: 2 от Йънг Бойс.

В група G Лил не успя да пробие Волфсбург – 0: 0, въпреки че гостите играха 10 души за половин час след червения картон на американеца Джон Брукс. В шестата минута на добавеното време VAR отмени наказателния удар за домакините, решението остана спорно, но френският шампион пропусна победата.

В друг мач от групата Севиля и Залцбург също не спечелиха (1: 1) след любопитни 4 дузпи, отсъдени през първата половина на мача.