ЦСКА се обърка в Лиепая, а на Антов му разбиха главата – BG Football – Евроучастници

ЦСКА Москва направи крива стъпка в дебютния си мач в Лигата на конференциите. „Червените“ записаха нулево равенство (0: 0) срещу литовската Лиепая в мача на българската армия. По време на мача ЦСКА беше по-активен отбор, но агресията в играта на София така и не се превърна в гол, което допълнително компрометира реванша на Даугава точно седмица по-късно (29 юли).

Лошата новина за българския отбор е, че в едно от много трудните бойни изкуства на латвийския отбор, Валентин Антов е ударен по главата в края на първото полувреме. В резултат на удара защитникът е откаран в столичната болница, за да се подложи на необходимите прегледи.

link1 „>

Мачът започна с бавно темпо, а още в първите минути двата отбора се запознаха със стиловете си. В петата минута Хоган се опита да прости на капитана Додо отляво, но подаването му беше твърде дълго и топката излезе извън границите на червените. Четвърт час след началото на мача Йоан Бай направи отличен индивидуален удар отдясно и направи рязък пас по земя, докато Вячеслав Исаев изби в корнер, но опасно на вратата си. В следващия ъгъл нищо не се случи за софиянци.

ЦСКА пропусна най-добрия си шанс в 20-ата минута. Амос Юга направи отличен пас за защитата на Лиепая към Йоана Бей. Френското крило настигна противниковия защитник, но прати топката твърде далеч встрани и се върна към Уайлдшут. Новакът на българския отбор не искаше да рита с левия крак и постигна подаване на дузпата, където нямаше съотборник.

В 25-ата минута гостите от Латвия пропуснаха чудесна възможност да отбележат гол. Топката беше фокусирана от Хоган вдясно върху Дмитрий Баг, който за щастие на домакините не успя да улови топката във вратата на Бусато. Минута по-късно Кери опита далечен удар, но неточно. След половин час игра „белите“ имат нова добра възможност да отбележат. Гилий се намираше в центъра отдясно, а Турицов кацна в дъгата на собствената си дузпа. Бага не отправи мощен удар, но топката отлетя встрани. ЦСКА отговори в контраатака. Уайлдшут напредна отляво и нахлу в наказателното поле, за да изпълни паралелно подаване към Кайседо, но Кейта накрая изби топката в корнер. След ъглов удар настъпи раздвижване и топката отиде към Джеферсън, който от трудна ситуация хвърли топката над гредата.

В последните минути на първото полувреме защитникът на ЦСКА Валентин Антов в поредния труден двубой с футболист от Лиепая получи изключително тежък удар в главата и беше откаран с линейка в болница в София, в резултат на което можеше не довърши мача.

По време на почивката Любо Пенев направи две смени, а в играта влязоха Пламен Гълъбов и Георги Йомов. Защитникът замени тежко ранения Вале Антов, а Йомов – Йоан Бай. Това не доведе до голяма разлика в играта на българския отбор, а в 58-ата Турицов индиректно асистира на Миросавлиев от Лиепая след ъглов удар, но литовският нападател направи огромна разлика от няколко метра. В 65-ата минута домакините поискаха дузпа след мощен диагонален удар вляво от Мазику, но реферът Питър Банкс беше категоричен в решението си да не посочва бялата точка. След повторението стана ясно, че ръката на Катя от Лиепая е пред тялото, а английският рефер действа правоверно.

Пет минути по-късно Симич засече много добро центриране от свободния удар за Лиепая, но Бусато блокира топката с воле и я прати далеч от българската врата. В 81-ата минута Исаев блокира с тялото си мощен удар от резервата на ЦСКА Чатакович, а след ъглов удар на Йомов Амос Юга атакува топката, но не може да я прати в латвийската врата.

В първата минута на добавеното време ЦСКА имаше нов шанс да отбележи гол, който не беше използван. Хамза Чатакович пое контрола в наказателното поле след подаване към Мазику, но ударът му отляво мина встрани.

FT / ЦСКА – ЛИЕПАЯ 0: 0

Стадион: „Българска армия“ / София /

Съдия: Питър Банкс / Англия /

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов (46 – 28. Пламен Гълъбов), 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 3. Джеферсън / к /, 21. Амос Юга, 30. Яник Уайлдшут ( 73 ‘- 11. Хамза Чатакович), 8. Греъм Кери, 7. Йоан Бай (46’ – 10. Георги Йомов), 9. Жорди Кайседо (58 ‘- 23. Ахмед Ахмедов)

Резерви: 12. Алекс Божев (v), 25. Димитър Евтимов (v), 6. Джуниър Нзила, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев, 20. Кристиан Петров, 22. Радослав Живков, 23. Ахмед Ахмедов … , 28. Пламен Гълъбов

Треньор: Любослав Пенев

Лиепая: 12. Звиедрис, 33. Кейта, 55. Шимич, 27. Исаеви, 2. Жулевс, 8. Бярозкин, 15. Ткачук, 25. Бага, 22. Хоган, 9. Додо-к, 45. Миросавлев.

Треньор: Небойша Вигневич