ЦСКА победи ЦСКА 1948 след изключителен гол – Спорт

© LAP.BG

ЦСКА спечели важна победа с 1:0 над ЦСКА 1948 в последния мач от 14-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение на „българската армия” отбеляза централният защитник Юрген Матей, който се разписа в 30-ата минута.

Холандският защитник отбеляза изключителен удар от 35 метра.

Успехът беше осми за червените в 11-ия им мач в лигата. Отборът на Стойчо Младенов отново е на път към победата, като направи два поредни мача на грешен крак. Червените набират 26 точки и изостават на седем точки от лидера Лудогорец, което е с мач по-малко от шампионите.

ЦСКА 1948 е в зоната на изпадащите, като се класира на 12-о място с 11 точки. Поражението е трето поред за отбора.

Първоначално нямаше много опасни атаки и в двете врати, преди Яник Вилдшут да вкара с пас в полза на домакините. Холандският футболист стреля от около 10 метра височина. В 18-ата минута гостите отговориха с глава на Димитър Пиргов, който принуди Густаво Бусато да спаси.

ЦСКА продължи да действа малко по-активно, но атакуващите играчи имаха затруднения.

В резултат на това в 30-ата минута домакините се откриха след невероятен удар на Юрген Матей. Централният защитник стреля от разстояние около 35 метра, като топката влетя в горния ъгъл на вратата, а Даниил Наумов не успя да избяга.

До края на първото полувреме ЦСКА обяви още няколко пропуснати възможности за увеличаване на преднината си.

През второто полувреме гостите от ЦСКА 1948 подходиха по-упорито към атаката. Те дори натиснаха, но защитата на червено все още се справяше.

Действията в атаката на гостите отвориха пространство за ЦСКА, а това направи възможна и контраатака. Два много сериозни гафа направи Йоан Бай, който напусна резервната скамейка.