ЦСКА плати скъпо за пропуски срещу десет от Славия – БГ Футбол – efbet League

Отборът на ЦСКА загуби първите си точки от началото на сезона. Отборът на Стойчо Младенов разочарова феновете си, като завърши 1-1 на стадиона на Българската армия.

Домакините играха с мъжа повече от половин час, но не можаха да сломят съперника. Жорди Кайседо се разписа за червените в 62 -ата минута, но в продължението на мача Мартин Атанасов осигури на гостите точка.

През второто полувреме футболистите на ЦСКА направиха куп грешки, една от тях от дузпата. Греъм Кери не успя да победи вездесъщия Святослав Вуцов в този мач, който беше заслужено избран за играч на мача.

link1 “>

Антон Узунов

Мачът на стадиона на българската армия започна по същия начин, тъй като играта се проведе предимно в центъра на терена, двата отбора действаха внимателно и не поемаха рискове.

Лошите новини за ЦСКА обаче не закъсняха и треньорът Стойчо Младенов трябваше да направи принудителна смяна в отбора си, след като друг червен играч беше контузен. В привидно безобидна ситуация в половината от терена на ЦСКА, Джеферсън беше контузен и трябваше да напусне терена предсрочно. В 12 -ата минута той беше заменен от Асен Дончев.

След смяната на списъка на ЦСКА Славия пое инициативата и успя да упражни лек териториален натиск. На 15 -ата минута Уайт стигна до отлична позиция. Бусато обаче беше там и спаси сигурен гол. При последващото добавяне топката се отби в защитника на ЦСКА и излезе в корнер.

Отговорът на собствениците не закъсня. Само четири минути по -късно Греъм Кери отправи мощен изстрел от голямо разстояние, но Святослав Вуцов реагира блестящо и успя да отрази топката с една ръка. Топката удари Йомов, който рязко се концентрира в малко наказателно поле, където двама играчи на домакините не намериха кожената топка и той отлетя.

ЦСКА беше последван от силни минути, но защитникът на гостите Святослав Вуцов продължи да остава в най -добрия си вид. В 33 -ата минута домакините организираха отлична контраатака, която обаче не беше използвана от Греъм Кери. Той бе изведен сам в половината на гостите, но не успя да засече добре топката. Това забави спринта му и въпреки че нахлу в наказателното поле, трима защитници на Славия успяха да го изтласкат. Ирландецът обаче успя да стреля, но слабо и неточно.

link2 “>

LAP.bg

На 35 -ата минута след изпълнение на корнер Георги Вълчев не се ориентира много добре в наказателното поле и неволно прати топката в собствената си мрежа. Вратарят на Славия обаче беше внимателен и успя да вкара нов корнер в последния момент.

Друга възможност беше отворена за Yannick Sonny Wildschut. Той стреля отляво и стреля по диагонал, но Вуцов стреля и предотврати вратата.

Второто полувреме започна не по най -добрия начин за гостите от Овча купел, които останаха с един човек по -малко в 54 -ата минута. Кемело Нгуена, който дебютира днес за Уайт, получи втори жълт картон и напусна терена предсрочно.

Както се очакваше, червеният картон изигра своята роля и повлия на представянето на Славия. ЦСКА успя да излезе напред в мача благодарение на гол на своята звезда Жорди Кайседо. Нападателят удари глава в 62 -та минута след великолепно центриране от Греъм Кери от корнер. Това беше четвърти пореден гол за Caicedo в четвъртия мач от началото на сезона в EFBET League.

С четвърт час преди края на мача домакините пропуснаха отлична възможност да увеличат предимството си в мача и до голяма степен да решат всичко в него. ЦСКА стигна до дузпата, след като Федерико Варела безцеремонно събори Емил Виачи в наказателното поле. Греъм Кери обаче не успя да превърне дузпата в гол. Ирландецът стреля твърде слабо и не пречи на Святослав Вуцов, който се гмурна и хвана.

Развръзката на мача продължи, когато Славия отбеляза втория си точен удар. След добра атака по левия фланг топката се озова в центъра на наказателното поле, Добрев удари с глава, но кожената топка уцели страничната греда. След това обаче той удари Димитър Стоянов, който видя разкрития Мартин Атанасов, и той лесно прати топката в мрежата на вратата и завърши на финала – 1: 1.

FT ЦСКА – СЛАВИЯ 1: 1

1: 0 Кайседо 62 ‘, 1: 1 Атанасов 90’

Стадион: Българска армия, София

Съдия: Георги Кабаков, Пловдив

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 3 Джеферсън, 19 Иван Турицов, 2 Юрген Матей, 29 Томас Лам, 24 Карло Мухар, 10 Георги Йомов, 8 Греъм Кери, 21 Амос Юга, 9 Джорди Кайседо 30 Яник-Сони Уайлдшот

Старши треньор: Стойчо Младенов

Славия: 21 Святослав Вуцов, 55 Андреа Христов, 77 Георги Вълчев, 23 Емил Виячки, 3 Ертан Томбак, 16 Кемело Нгуена, 7 Петър Макрилос, 73 Иван Минчев, 10 Радослав Кирилов, 88 Тони Тасев, 19 Мартин Сораков

Старши треньор: Златомир Загорчич