ЦСКА отново загуби с тъжно ново представяне в Европа – BG Football – Europarticipants

Отборът на ЦСКА записа четвърто поражение в груповата фаза на Конферентната лига. Този път отборът на Стойчо Младенов загуби от норвежеца Божо/Глимт, който има най-дългата серия без победи в цяла Европа. Домакините се наложиха с 2:0 след голове на Сондре Брунстад Фет и Ерик Ботейм. Така дебютантът на европейските клубни турнири има вече 22 мача във всички състезания, в които не познава вкуса на загубата.

Мачът нямаше значение за софийските „червените“, които отдавна бяха изгубили надежда за участие в турнира. Благодарение на днешната победа Бодио/Глимт запазва първата си позиция в класирането, въпреки впечатляващия успех на Рома над Зоря в друг мач от групата.

В последния кръг ЦСКА ще приеме Рома в София, а норвежкият отбор ще се изправи срещу Зоря в началото на декември, когато се определи победителят в групата.

| Вижте какво се случи в друг мач от групата: Рома – Зоря.

Двубоят в Норвегия започна със страхотен момент за домакините. Във втората минута играчите на Бодио/Глимт имаха страхотен шанс да излязат напред. Ботхайм бе изведен в наказателното поле и стреля от точката на дузпата, но Бусато показа класата си и отбеляза. Атаката на домакините продължи да стига до нов удар към вратата на българите, този път на Солбакен, но топката премина през вратата.

В 6-ата минута вратарят на червените отново трябваше да се намеси решително. Ветлесен тръгна към защитата на гостите и изпрати успоредно подаване към вратата, Бусато докосна топката, а веднага след това Ботейм не успя да засече празната врата.

Подопечните на Стойчо Младенов продължиха да действат доста предпазливо, което позволи на домакините да се настанят в половината от българския тим. Ботам определено беше играчът, който създаде най-много проблеми на “червената” защита. В 11-ата минута нападателят опита за втори път късмета си, но този път не успя, пращайки топката покрай вратата на Бусато.

В 19-ата минута ЦСКА също показа зъби с първата си опасна атака срещу норвежците. Жорди Кайседо мина към левия фланг, той пое и изпревари Лоде, като почти стигна контура и върна топката към Георгий Йомов. Крилото на “червените” обаче се счупи и не можа да пробие вратата, а топката беше отнесена.

След първоначалния натиск домакините значително намалиха обрата, което позволи на българския тим да изведе играта на малко по-висока позиция. Оказа се обаче нож с две остриета, а в 25-ата минута подопечните на Бодьо/Глимт успяха да се възползват от празнотите в българската отбрана.

Пелегрино се качи отляво, без да пречи на никого, тръгна напред и с отличен пас между двамата централни защитници на ЦСКА намери своя съотборник Брунстад Фет, който не остави шанс на Бусато с въздушен удар.

В 35-ата минута Греъм Кери опита да изненада защитника на съперника с далечен удар по диагонала, но след лек отскок топката излезе в полза на червените при първия ъглов удар. Гостите действаха като учени, но това не доведе до опасност пред вратите на домакините.

Минута преди края на първото полувреме Солбакен направи впечатляващ скок по десния фланг. Нападателят взе топката в центъра на терена и с лекота премина през тримата защитници на „червените“, нахлу в наказателното поле и се опита да подаде пас към партньора си. Юрген Майтай обаче беше на мястото си и изби в корнер. Малко по-късно Солбакен намери Пелгрино на границата на наказателното поле, но фланговият удар мина.

Началото на второто полувреме беше доста по-равностойно, а в 45-ата минута ЦСКА стигна до два корнера подред, а след това последваха и два удара към вратата на домакините. Първо Кайседо стреля от въздуха, но ударът му срещна защитника в крака, а при втория лумбаго Лам нацели топката с глава, но встрани от целта.

Малко по-късно Йомов с отличен пас изведе Кайседо от защитата на Божо/Глимт, но той беше притиснат в наказателното поле и не можа да пробие, тъй като беше принуден да удари топката.

ЦСКА продължи атаката, а в 60-ата минута след нова комбинация на Йомов и Кайседо нападателят остана напълно незащитен на метри от норвежците, но ударът му с глава се провали и не можа да застраши вратаря Хайкин.

Стойчо Младенов изкара три поредни смени: вместо Георги Йомов, Джеферсън и Амос Юги, в играта се появиха Яник Вилдшад, Федерико Варела и Карло Мухар.

Появата на Яник Вилдшут в мача за червените измести атаката на българския тим, като той имаше много добра възможност да стреля, но ударът му от въздуха мина доста по-високо от вратата.

Четвърт час преди края на редовното време ЦСКА нанесе първия точен удар в очертанията на съперника. След ъглов удар топката бе изпратена към Тимо Вион, който овладя отляво и стреля по диагонал, но топката не попречи на вратаря на домакините, който я засече без проблем.

В 85-ата минута всичко в този мач се реши, след като домакините отбелязаха нов гол срещу Густаво Бусато. Този път голът отбеляза норвежкият нападател Ерик Ботейм. Солбакен получи добър пас по десния фланг, изпревари Брадли Мазика и почти от контура успя да изстреля Ботейма, който с лекота успя да го прати във вратата при резултат 2:0.

В продължението на мача домакините удариха гредата, но в крайна сметка новият гол не уцели. Въпреки това ЦСКА записа първото си поражение в Норвегия в европейски клубни турнири.

FT / БОДИО / ГЛИМТ – ЦСКА 2:0

1:0 Сондре Брунстад Фет 25′

2:0 Ерик Ботейм 85′

Стадион: Aspmira, Bojo, Норвегия

Съдия: Игал Фрид, Израел

Bojo / Glitter: 12. Хайкин, 3. Сампстед, 18. Мо, 2. Лоде, 4. Хойбратен, 19. Брунстад Фет (23. Елиас Хаген, 83 ‘), 7. Берг, 10. Ветлесен (16. Конрадсен, 46’), 9. Солбакен, 20. Бохайм, 11. Пелегрино

Старши треньор: Кетил Кнутсен

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей (LCD), 29. Лам, 18. Мазику, 15. Вион, 21. Юг (LCD) (34. Карлос Мухар 62′), 3. Джеферсън (5. Федерико Варела 62′), 10. Йомов (30. Яник Вилдшут 62′), 9. КайседоLCD) (14. Калоян Кръстев 82 ‘), 8. Кери

Замени: 25. Димитър Евтимов (v), 28. Пламен Гълъбов, 16. Асен Дончев, 7. Йоан Бай, 14. Калоян Кръстев