ЦСКА не успя да победи Лиепая, Вале Антов с тежка контузия

В първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите ЦСКА изигра 0: 0 срещу Лиепая на стадиона на българската армия.

Така че всичко в тази двойка ще бъде решено след седмица в Латвия.

В мача Валео Антов получи неприятна контузия, след като получи ритник по главата малко преди края на полувремето, след което бе превързан на терена и откаран в линейката на Пирогов.

Така ЦСКА не успя да отбележи гол във втория пореден официален мач, след като преди дни загуби от Лудогорец с 0: 4 за Суперкупата на България.

Феновете на армията изразиха подкрепа за Любо Пенев, като скандираха името на треньора. След мача обаче имаше недоволни фенове, които се надяваха на днешната победа.

През първото полувреме „червените“ бяха най-добрият отбор на терена и имаха по-ясни голови положения. В 11-ата минута Греъм Кари стреля добре от левия фланг, но вратарят на Лиепая се намеси и не позволи на Жорди Кайседо да удари с глава.

Малко по-късно Уайлдшут получи добра топка по левия фланг и се опита да направи двоен пас с Амос Юга. Вътрешният халф на армията обаче не успя да овладее добре топката и беше нокаутиран от защитника на латвийците.

В 20-ата минута ЦСКА създаде много добра позиция пред Лиепая. Амос Юга ловко намери Йоан Бей в наказателното поле на противника. Флангът обаче се провали и топката му избяга. Бай подаде пас към Видшут, който се опита да намери съотборник, но защитата на гостите се справи.

В 41-ата минута Валентин Антов получи много силен удар в главата от играча на Лиепай. Централният защитник трябваше да напусне терена, за да може медицинският персонал да спре кървенето от челото на младия футболист.

По-късно Антов е отведен с линейка пред стадиона. До края на първото полувреме нямаше повече опасности пред двете врати и двата отбора се оттеглиха на полувремето.

През второто полувреме старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев замени Пламен Гълъбов и Георги Йомов на мястото на Валетин Антов и Йоан Бей. ЦСКА продължи атаката и в 55-ата минута Жорди Кайседо бе свален в наказателното поле на гостите, но главният съдия мълчеше.

Междувременно в играта се появиха и Ахмед Ахмедов и Хамза Чатакович, които замениха Жорди Кайседо и Яник Уайлдшот. В 74-ата минута Греъм Кари успешно центрира от левия фланг, след което защитникът на Лиепая едва не си вкара автогол, но вратарят успя да избяга.

В компенсираното време Чатакович пропусна отлична голова позиция след силен удар отблизо, но ударът му влезе във вратата. Така мачът завърши наравно. Реванш в Латвия след седмица.

ЦСКА – Лиепая 0: 0

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 3. Джеферсън, 21. Юг, 7. Бай, 30. Уайлдшут, 8. Кери, 9. Кайседо.

Лиепая: 12. Звиедрис, 33. Кейта, 55. Шимич, 27. Исаеви, 2. Жулевс, 8. Берожкин, 15. Ткачук, 25. Бага, 22. Хоган, 9. Додо, 45. Миросавлев.