ЦСКА не даде шанс на Славия на финалната генерална репетиция – БГ футбол – efbet лига

ЦСКА победи “Славия” с резултат 3:1 на своята “Българска армия” в следващия мач от шестте най-силни лиги efbet. Георги Йомов откри топката след 90 секунди от играта, възползвайки се от центриране на Греъм Кери отляво. Отново българският отбор удвои на 20-то място след идентичен пас на левшата върху имението им. Жорди Кайседо вкара трети гол за червените от няколко метра след трета асистенция на ирландеца, а влезлият в почивката Радослав Кирилов намали пасивите на белите в 48-ата минута.

С победата червените отбелязаха 56 точки и определено ще се окичат със сребърни медали, тъй като имат седем точки повече от третия Левски с два кръга до края. Отборът от Борисов Градина и сините ще премерят сили на финала за Купата на България SESAM следващата неделя. Славия остава на шесто място с 37 точки, без шанс да промени крайната си позиция.

връзка 2 “>

Антон Узунов

Само след минута и половина игра Греъм Кери центрира добре левия фланг, Вячки пропусна топката, а Георги Йомов, който не беше прикрит от няколко метра, изведе домакините напред.

Малко преди това, четвърт час по-късно, Томбак стреля от 24-5 метра, но не намери рамката на вратата, охранявана от Бусато.

В 20-ата минута Кери отново центрира отляво, но вече в залата и отново Вячки пропусна топката, а Йомов, който празнуваше именния си ден, се разписа за втори път срещу Святослав Вуцов.

120 секунди след второто попадение от фланга играчите Алън Пардю и англичанинът имаха претенции за дузпа, но от повторенията се видя, че коженото кълбо спря в рамото, а не в ръката на Керчев. Минута по-късно домакините имаха нови претенции за 11-метрова дузпа, този път за спъване на Бай, но тези искания бяха игнорирани.

Атаките към вратата на Славия не спряха. Пробив отдясно на голмайстора днес доведе до това, че Йомов стреля в наказателното поле. Там Кайседо не можа да удари с глава, но топката бе спряна от Бай, който от 12-13 метра удари тялото на защитника на гостите.

В 33-ата минута възникна първата изгодна ситуация за гостите от Овчи купел. Бакеро удари наказателното поле и веднага нанесе удар с левия крак, но Бусато парира удара.

В 36-ата минута Кери отново центрира отляво, но този път от фаул, прехвърляйки топката към отличната позиция на Кайседо. Еквадорецът от няколко метра, с вътрешната страна на стъпалото, точно нацели вратата на Славия – 3:0.

Белите организираха добра контраатака след две минути и половина игра през второто полувреме. Точно когато атаката изглеждаше убийствена, Добрев, който влезе като резерва, центрира друг играч, който излезе от пейката – Кирилов, който направи слаб първи опит, но по-късно се възползва. дезориентира Лама и прониза топката между краката на Бусато.

В 63-ата минута пас отдясно намери нападателя Кирилов, който удари от 10 метра, но Томас Лам протегна крак и прати топката в корнер. Виджаки стреля от много сериозно разстояние, но Бусато внимаваше и отрази в нов корнер. Неочаквано Бусато излезе при прехвърлянето от дълбините към Мартин Петков. Нападателят от нисък ъгъл обаче не успя да стреля и опита отново в дъга, която се оказа твърде къса.

връзка1 “>

LAP.bg

Най-активният за “белите” Кирилов бие добре отляво и направи опасен паралелен пас в малкото наказателно поле. Вярно, Бусато отправи удар там, но позволи на играча на Славия да стреля. В резултат топката спря в тялото на Мухар, а опасността пред вратата на домакините бе преодоляна.

Десет минути преди края на мача Йомов получи добър пас на скорост в наказателното поле и подаде към Кайседо, който веднага го насочи с глава, но Вуцов се изправи много добре и го спаси.

FT / ЦСКА – Славия 3:1

1:0 Георги Йомов 2`

2:0 Георги Йомов 20`

3:0 Жорди Кайседо 36`

3:1 Радослав Кирилов 48`

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов (86` – Асен Дончев), 29 Томас Лам, 4 Мено Кох, 18 Брадли Мазику, 24 Карло Мухар, 3 Джеферсън Телес, 8 Греъм Кери (90+1` – Яник Уайлдшут), 10 Джорджи Йомов, 7 Джон Бай (LCD) (65` – Тибо Вийон), 9 Жорди Кайседо (90+1` – Калоян Кръстев)

Ментор: Алън Пардю

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Вяцки, 37 Венцислав Керчев, 4 Людовик Соареш, 5 Мартин Атанасов (46` – Георги Вълчев (LCD)), 17 Ерол Дост (70` – Иван Минчев), 7 Йон Бакеро, 88 Тони Тасев (46` – Радослав Кирилов), 19 Мартин Сораков (46` – Кристиан Добрев), 9 Мартин Петков (83` – Дарко Тасевски)