ЦСКА и Левски завършиха EFbet League с резултат 0:0

ЦСКА и Левски не спечелиха в първия кръг на плейофите в лигата efbet. Срещата на стадион Васил Левски завърши при резултат 0:0, а червеният отбор трябва да съжалява повече за пропуснатите възможности.

Срещата започна по същия начин и в 11-ата минута Левски получи добра възможност. “Сините” организираха бърза контраатака, при която Велтън се откъсна от защитата на ЦСКА, напредна с топката и стреля от границата на наказателното поле, но беше твърде обидно и топката прелетя високо над вратата.

В 17-ата минута Марин Петков получи асистенция от Илиян Стефанов, застана зад Мазик, който обаче направи страхотен пробив и компенсира грешката си. Петков имаше оплаквания от нарушението, но съдията правилно разреши играта да продължи. Няколко секунди по-късно Илиян Стефанов отбеляза индивидуален пробив на терена на ЦСКА, елиминира двама защитници в червено и стреля във вратата, но топката премина покрай десния страничен стълб на Димитър Евтимов.

Четвърт час преди края на първото полувреме Велтън изпревари Иван Турицов за спорна топка и влезе в наказателното поле, нокаутира Амос Юга, но Турицов, който беше вездесъщият през първото полувреме, се върна и спря опита на бразилския център с бягане.

Снимка 570906

До края на първото полувреме не се случи нищо интересно, като и двата отбора се прибраха на почивка, без да нанесат точен удар и на двете врати.

ЦСКА - Левски 0:0 (Развитие на мача по минути)

На живо

ЦСКА – Левски 0:0 (Развитие на мача по минути)

Сериозни пасове на червените през второто полувреме

Второто полувреме започна много по-бързо и само три минути след подновяването на играта Левски имаше добра възможност. Драган Михайлович центрира идеално Билал Бари, който откри в наказателното поле и удари с глава от точката на дузпата, която беше твърде слаба и неточна.

Първата страхотна възможност за гол и първият точен удар дойде в 58-ата минута. Маурисио Гарсес елиминира Цунамито и центрира в наказателното поле. Йоан Бай посегна към топката и се върна към Кери, който стреля, но Николай Михайлов успя да отрази удара с върха на пръстите си. Това беше първото точно хвърляне в мача.

Снимка 570903

Източник: startphoto.bg

В 72-ата минута Маурисио Гарсес прати топката във вратата на сините, но страничният съдия отмени гола от засада.

След пет минути до края защитата на сините бе прерязана със страхотен пас към Маурисио Гарсес. Бразилското крило на червените напредна с топката, влезе в наказателното поле и стреля, но тя прелетя над целта. Това беше златна възможност за ЦСКА.

В последната добавена минута Джеферсън можеше да донесе успех на “ЦСКА”, но ударът му мина над гредата.