Това беше всичко през първото полувреме.

Добра игра с много пасове на “червените”, докато топката стигна до Джеферсън, който без видима причина го върна на двадесетина метра назад…

36 ′

35 ′

ГОООООЛ! двадесет!

Ново флангиране. Този път капитанът Юрген Матей великолепно пусна топката в краката на Георги Йомов, който напредна няколко крачки и намери напълно свободен Жорди Кайседо в наказателното поле на гостите. Лесна задача за еквадореца се оказа да удвои номер 60 в мача с “червената” фланелка.

тридесет ‘

През първия половин час от играта ЦСКА се чувства много комфортно с Българската армия. Освен голмайстор, той никога не допускаше сериозни опасности за Евтимов. Днес “Арда” не е достатъчно агресивен отбор.

26 ′

Поредна суматоха в наказателното поле на Арда настъпи след отлично центриране на Кери от корнер. Този път нямаше удар.

23′

22 ′

ГООООАЛ! десет!

ЦСКА открива сметка със статична позиция. След успешен ъглов удар Томас Лам продължи да хвърля глава назад, а топката се озова в Кайседо, който удари главата си от разстояние само 3-4 метра. Ударът му бе отразен от един от играчите в синята голлиния, но ударът беше силен и попадна във вратата на гостите.

19 ‘

Слободан Рубежич удари глава след центриране от свободен удар, но не намери очертанията на вратата, пазена от Евтимов.

12 ‘
Кери и Кайседо - труден тандем в атаката на ЦСКА

Кери и Кайседо – труден тандем в атаката на ЦСКА

Ето и статистиката

десет ‘

В първите десет минути ЦСКА почти напълно грабва инициативата. Очевидно Младенов нареди да се играе по-дълго и да изведе крилото, което опасно вкара топки в наказателното поле на гостите, към фланга.

7 ′

6 ′

Топката е във вратата на гостите, но гол няма!

Отлична многопроходна атака на ЦСКА по десния фланг, при която Турицов е в центъра, а Вилдшут провали акробатичния си опит за пробив. Кайседо се втурна да играе с топката и го изби в мрежата, но след това кракът му се заби в тялото на Караджов. Последният започна да се гърчи от болка и веднага прозвуча съдийската свирка за нарушение в атаката.

3 ′

Първи изстрел в една от двете врати. ЦСКА стигна до корнер, след което Жорди Кайседо се опита да предотврати вратаря Иван Караджов.

2 ′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ЛЮБИМ В МАЧА.

2 ′
Снимка 551725

1 ‘

Началото на срещата.

ЦСКА приема Арда на стадион Българска армия в мача от 1/8-финалите от турнира за Купата на България. Срещаме днес в 19:00ч.

Именно тези два отбора решиха спора за миналогодишното състезание, след като червените взеха надмощие с 1-0.

Добрата игра на армейците в първенството беше помрачена в последния кръг на лигата efbet, когато не успяха да спечелят, завършвайки гостуването си на Берое в Стара Загора с резултат 0:0.

Очаква се Греъм Кери, който пропусна уикенда поради контузия, да започне днес. Мено Кох и Бисмарк Чарлз, които все още се възстановяват от контузии, също тренираха индивидуално в продължение на седмица.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ЛЮБИМ В МАЧА!

Дани Кики, ранен в лагера на Бенин, се завръща в Арда.

За последно двата отбора се изправиха един срещу друг в шампионатен мач на 19 май тази година. Той завърши 1:0 в полза на червените.