Циципаса няма да има титла във Виена, погрижи се американецът.

Tiafoe изключва гръцкия номер 1 в схемата.

Стефанос Циципас неочаквано отпадна от турнира във Виена, който беше фаворит за победа. Световният номер 3 първи влезе в схемата на състезанието ATP 500 и победи първата ни ракета Григор Димитров на старта.

Днес обаче Франсис Тиафо се погрижи да му даде свободно време за разглеждане на красотите на австрийската столица, превръщайки го в битка от три сета – 3:6, 6:3, 6:4. Украсата на вечерта продължи час 51 минути. Тиафо ще се изправи срещу Диего Шварцман на четвъртфиналите, след като аржентинецът и Гаел Монфис изиграха друг запомнящ се мач от три сета по-рано – 7-6, 4-6, 6-2 за повече от 2 часа и половина.

А за останалите фаворити денят се оказа труден.

Поставеният под-2 Александър Зверев също премина през три сета и драма, но победи Алекс де Минор с 6-2, 3-6, 6-2 за 100 минути. Германецът показа убедителен пас в първия и третия сет, във втория загуби някъде в сако, но все пак си свърши работата. Зверев направи 17 аса срещу само един австралиец, а в третата част стигна до 73%, отбелязвайки при първи сервис.

На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Феликс Ожие Алиасим, който днес спечели изключително важна победа не само за турнира във Виена, но и в преследването на Финалния турнир в Торино.

Канадецът също спечели в три сета – 2:6, 7:6, 6:4 срещу британеца Камерън Нори и вече е много близо до Хюбърт Хъркач в преследването на осмата позиция, като даде квота за финала през ноември.

Световният No8 Каспер Рууд също има нужда от три сета, за да продължи срещу италианеца Лоренцо Сонего – 7: 5, 4: 6, 6: 4. Мачът беше изключително напрегнат и продължи 2 часа 44 минути, след което норвежецът ще се изправи срещу сънародника на Сонего Яник Синър. Той беше единственият, който днес не изигра три сета във Виена. Две – 6:4, 6:2 – срещу местния любимец Денис Новак.