Храбрият Уест Хем сваля Манчестър Сити и ги изхвърля от Купата на лигата след дузпи – Soccer World – Англия

Уест Хем Юнайтед донесе една от изненадите в Купата на лигата след отстраняването на шампиона Манчестър Сити. И двата отбора не успяха да отбележат в основното време и завършиха с резултат. 0:0. Това доведе до дузпа, при която чуковете удариха и петте попадения, докато Фил Фодън направи фатален пропуск за гражданите. Така че с общ резултат 5:3 Поредицата от четири победи на Сити също беше прекратена.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Дейвид Мойс направи осем промени в отбора си след дербито на Тотнъм. Останаха само Бен Джонсън, Арън Кресуел и Томас Сучек. Започна и Мануел Ланчини, който донесе на чуковете победа над Манчестър Юнайтед във финалния кръг на Carabao Cup.

Девет от тях бяха актьори на Хосеп Гуардиола след мача срещу Брайтън през уикенда. Съставът обаче се оказа доста силен. Кайл Уокър и Илкай Гюндоган останаха там, където бяха. Кевин Де Бройне, Рахим Стърлинг и Рияд Марез също започнаха.

Гостите започнаха мача агресивно и още в първите минути на срещата застрашиха вратата на Алфонс Ареола от центъра Рахим Стерлинг Риад Марез, но голът не бе отбелязан.

Срещата продължи на високо темпо, като и двата отбора създадоха опасност чрез Артуар Мазуаку и Рахим Стърлинг, след което нямаше опасност от гол пред един от двата гола.

В 19-ата минута Марк Нобъл отправи добър удар, който Закари Стефан решително отрази.

Малко по-късно Андрей Ямоленко центрира опасно в наказателното поле, но защитата на гостите се справи с опасността.

В 25-ата минута Коул Палмър имаше страхотна възможност за гол, но Алфонс Ареола се намеси решително.

В следващите минути „гражданите“ оказаха натиск върху съперника, но Коул Палмър и Риад Марез не можаха да намерят правилните решения за въвеждането на „чуковете“ в решетката. В 35 Гюндоган е в центъра вляво в наказателното поле от далечната греда, където Мареш стреля, но твърде неточно.

В последната минута на редовното време през първото полувреме Сити получи шанс да застраши вратата на Ареола със свободен удар. Мареш се концентрира в наказателното поле, където Натан Аке засече с глава от границата на вратарското поле, но неточно на лявата греда на Уест Хем.

Второто полувреме започна с момент за Уест Хем. В 50-ата минута капитан Ноубъл стреля перфектно и се свърза с Масуаку отляво в наказателното поле, който стреля, но през вратата на Зак Стефан.

Три минути по-късно Манчестър Сити имаше страхотна възможност да открие резултат. Коул Палмър се обърна идеално пред наказателното поле и изведе отляво Илкай Гюндоган, който стреля по диагонал, но на няколко сантиметра от лявата греда на Ареола.

В 55-ата минута Уест Хем отговори с нов гол. Aaron Cresswell се качи отляво и се обедини с Masuaku, който веднага стреля и Стефан парира. Беше направен опит за допълване на Андрей Ярмоленко, но той беше блокиран.

Две минути по-късно Сити имаше три поредни шанса да открие резултат. Рахим Стърлинг стреля отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Ареола улови. Няколко секунди по-късно Уест Хем направи грешка при сервирането на топката, което позволи на Кевин де Бройне да поеме, да се премести в наказателното поле, след което да стреля, но отново френският защитник на чуковете се намеси и спаси при корнер. След неговото изпълнение Де Бройне се концентрира в наказателното поле, където Джон Стоунс се изправи и удари с глава, но отново Ареола показа отличен рефлекс.

Атаките последваха една след друга и в отговор домакините успяха да излязат напред. Кресуел се свърза с Ярмоленко в наказателното поле отляво, а украинецът подаде пас към Томас Соучек, който стреля, но неточно.

В 61-ата минута Марез стреля пред наказателното поле, но Ареола улови.

Седем минути по-късно Стърлинг намери Палмър в наказателното поле, но хвърлянето на младежа беше изключително неточен.

В 76-ата минута “гражданите” нямаха късмет да излязат напред. Фил Фодън влезе в наказателното поле отляво и стреля, имаше рикошет и Гюндоган не успя да отрази отскока по възможно най-добрия начин, а Ареола отбеляза.

Сити продължи атаката си и в 83-ата минута Александър Зинченко нанесе мощен удар от далечна дистанция, който бе съборен от защитника на домакините.

Пет минути по-късно резервният Пабло Форналс влезе в наказателното поле отляво и се върна към Соучек, който стреля, но неточно и високо.

И двата отбора обаче не успяха да отбележат и стигнаха до точката за дузпа.

Марк Ноубъл беше точен при първия удар за Уест Хем, а Фил Фодън пропусна обратен удар за Сити, като не успя да попадне в мрежата.

В следващите изпълнения всички играчи отбелязаха точки. Джаред Боуен, Крейг Доусън, Арън Кресуел и Саид Бенрама също подписаха с „чуковете“.

Жоао Кансело, Габриел Жезус и Джак Гриниш отбелязаха гол за гражданите, но пропускът на Фодън беше решаващ.

Така лондончани спряха поредицата на Ман Сити от четири поредни титли в турнира и ги изхвърлиха от надпреварата на 1/8-финалите.

FT | УЕСТ ХАМ ЮНАЙТЕД – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:0 (5:3 след дузпа)