Холандия срещу Австрия, Лалета се класират за четвъртфиналите

Стадион: Йохан Кройф Арена, Амстердам (Холандия)
Публиката:

70 ′

Кристоф Баумгартнер е заменен от Валентино Лазаро

67 ‘

ЦЕЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Мален влезе дълбоко един в един с вратаря, даде пас на Дъмфрис, който вкара в празна врата. „Лалетата“ вече чакат победа и рейтинг в 1/8-финалите.

Флориан Грилих замени Конрад Лаймер

61 ′

След ъглов удар настъпи раздвижване, Де Фрай удари с глава, вратарят стреля, топката удари Де Лихт, но защитникът стреля. Добра възможност за домакините.

61 ′

Саша Каладжич излиза за сметка на Майкъл Грегорик

53 ′

Отново, равни условия, поне статистически – 50% до 50% притежание.

Снимка 535309

48 ′

Wijnaldum се опита да стреля с топовен изстрел от границата на наказателното поле, но австрийският играч попречи на топката да достигне до целта с тялото си.

46 ′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНЯТ ШАНСОВИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46 ′

СТАРТЪТ НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45 ′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44 ‘

„Мемфис Депей“ не успя да победи един от защитниците, който блокира удара му отблизо.

39 ′

Проверете! Дълго подаване към Ут Уегорст, който пое контрола и вместо да удари от добра позиция в наказателното поле реши да даде пас на Депай, който бягаше успоредно на него, но звездата не стреляше точно. Разочароващо за домакините!

Снимка 535300

35 ′

Мартин Хинтегергер отправи красив диагонален удар, но топката прелетя над вратата.

28 ‘

Кристоф Баумгартнер стреля от опасна позиция, но Де Лихт блокира удара на халфа с тялото си.

24 ‘

Хвърляйки Дъмфрис директно към Депай, Алаба подцени ситуацията и нападателят стреля, топката излезе извън мрежата.

Снимка 535305

двайсет

Еквивалентно на първите 20 минути. Владението на топката е 48% за Холандия и 52% за Австрия.

четиринадесет

Мартин де Рун получи жълт картон и сега трябва да действа внимателно, за да избегне втори жълт картон.

10 ‘

ЦЕЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Заплащането е точно от бяла точка! „Лалета“ поведоха в резултата, за радост на феновете.

Снимка 535304

осем ‘

В следващата ситуация Дъмфрис беше настъпен в наказателното поле, съдията разгледа ситуацията с помощта на системата VAR и отсъди дузпа!

7 ′

Де Фрай получи пас от Дъмфрис, изкачи се по десния фланг и падна на ръба на наказателното поле след контакт с австриеца, но съдията не нареди.

2 ′

В първия мач Австрия победи Северна Македония с 2: 1.

Снимка 535301

2 ′

В първия мач Холандия победи Украйна с 3: 2. Двата отбора се борят днес за победа, която ще им даде място в следващата фаза.

Снимка 535302

един

ВИЖТЕ ТУК КОЙ ЛЮБИМ В МАЧА!

един

НАЧАЛО НА МАЧА!

Холандия и Австрия ще се срещнат във втория мач от група С на Евро 2020. Мачът на Йохан Кройф Арена ще започне в 22:00 часа. Лалета вкараха три точки срещу Украйна в най-атрактивния мач от началото на шампионата. Защитникът Дензъл Дъмфрис постигна успех 3-2, като всичките пет гола бяха през второто полувреме. След силно второ полувреме Австрия отново победи дебютанта Северна Македония с 3-1.

И двата отбора показват обиден и динамичен футбол, но защитата им е потресаваща. Треньорът Фран де Бур е изправен пред предизвикателството да намери точния баланс, за да направи отбора си претендент за нещо важно в европейските финали. От своя страна австрийците не блестят, но с играчи като Давид Алаба и Марко Арнаутович могат да затруднят нещата на всеки противник.

Австрийски треньор: Можем да компенсираме отсъствието на Арнаутович

„Трябва да сме силен екип“, казва специалистът.

„Когато Марко е във форма, той винаги ще започне. Той е много важен за отбора и е напълно възможно да се започне от първата минута срещу Холандия “, каза треньорът Франко Фода. Той обаче няма да може да разчита на своята звезда, защото Арнаутович бе глобен от един мач от УЕФА за поведението си след гол срещу Северна Македония.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ ЛЮБИМ В МАЧА.

Франк де Бур: Де Лихт е готов за мача с Австрия

„Чух, че се води разследване срещу Марко Арнаутович, но не съм много запознат с този случай“, каза специалистът.

Заради контузия в слабините Матиас де Лихт отпадна от стартовия състав срещу Украйна, но защитникът на Ювентус вече тренира нормално.

Треньор на Холандия: Не искахме да играем футбол след случилото се с Ериксен