Холандия се върна към победата, след като победи Черна гора – Футболен свят – Разни

Холандия победи Черна гора с 4: 0 в мача от група G на квалификацията за Мондиал 2022.

През първото полувреме домакините имаха затруднения, но в 38 -ата минута успяха да намерят резултат, като си спечелят правото на дузпа. Мемфис Депай застана зад топката и реализира удар в горния ляв ъгъл.

През второто полувреме лалетата бяха по -агресивни, а в 62 -ата минута нападателят на Барселона удвои аванса на своя отбор, като пое контрола над наказателното поле и тихо вкара в долния десен ъгъл.

Холандия продължи да диктува действията на терена, а осем минути по -късно Жоржининьо Вийналдум направи резултата класически. Халфът се придвижи напред и реализира отличен удар в долния ляв ъгъл.

Това не беше всичко за вечерта и в 77 -ата минута Коди Гакпо перфектно се свърза с Тирел Маласия, след което първият от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.

Така Холандия завърши втора в група G с 10 точки, както и Норвегия трета. Турция е водеща в класирането с точка повече.