Холандия победи Турция, Халанд избухна за Норвегия

Холандия победи Турция с 6: 1 у дома в квалификациите за световното първенство и продължи напред в групата си G.

Така “лалетата” спечелиха поражението на противника си в края на март, когато Турция спечели с 4: 2 у дома в еднакво зрелищен мач.

На “Йохан Кройф Арена” тази вечер играчите на Луис ван Гаал имаха огромна преднина и откриха Дейви Клаасен за по -малко от минута.

Мемфис Депай отбеляза хеттрик в 54-ата минута, като вторият гол бе отбелязан от дузпа, а скоро след това Каглар Суюнджу бе изгонен от гостите при втори жълт картон.

Гюс Тил и Даниел Мален доведоха резултата до 6-0, преди Ценгиз Юндер да отбележи почетен гол за турците в компенсирано време.

В същата група G Норвегия, както се очаква, победи аутсайдера Гибралтар с 5: 1.

# 1 беше младата суперзвезда на домакина Ерлинг Халанд с хеттрик.

Холандия и Норвегия са водещи в класацията с по 13 точки, като лалетата са водещи в головата разлика.

Следват Турция с 11 точки и Черна гора с 8.