Хеттрик Бензема и попадението на дебютанта в грандиозно поражение от Реал

Реал Мадрид се завърна на Сантяго Бернабеу с грандиозна победа с 5-2 над Селта в четвъртия кръг на Ла Лига.

За първи път от около година и половина „Белият балет“ се изявява на своя стадион, чиято реконструкция е почти завършена.

Първо и най-важно тази вечер беше капитанът Карим Бензема, който отбеляза хеттрик и подаде топката към Винисиус Джуниър.

Едуардо Камавинга, който излезе и записа дебюта си с белия тим, също подписа договор с домакините.

Селта поведе след само 4 минути срещу Санти Мина, но след това Бензема изравни.

Гостите отново поведоха с гол с повече от Вормс и запазиха този резултат до почивката.

През второто полувреме обаче “Реал” беше абсолютният господар на терена и за 9 минути направи пълен обрат с голове на Бензема и Виниций.

Това беше последвано от гол на Камавинг с добавяне на празна мрежа след блестяща почивка и изстрел на Лука Модрич, а в крайна сметка Виниций спечели дузпата, а Бензема вкара 5-2 на финала без обжалване.

Реал Мадрид вкара 10 точки в първите си 4 мача от лигата и е лидер в класирането.

Валенсия и Атлетико Мадрид също отбелязаха по 10 точки.