Хеттрикът на Роналдо издига Португалия към Катар

Кристиано Роналдо отбелязва хеттрик за Португалия при поражение с 5: 0 от гостуването на Люксембург на квалификационното световно първенство в група А.

Суперзвездата не пропусна да подобри статистиката си за гол срещу аутсайдер, подпомогнат от две дузпи в полза на домакините в първите минути.

Кристиано игра точно от дузпа в 8 -та и 13 -та минута, а скоро след това Бруно Фернандес повиши на 3: 0.

След почивката Жоао Палиния отбеляза, а Роналдо се доближи до хеттрик няколко пъти, преди да се отправи три минути преди края.

Благодарение на победата Португалия получава поне вълна от участие на световното в Катар, но има отлични шансове за директен рейтинг.

Отборът е втори в таблицата с 16 точки, изпреварвайки Сърбия със 17 точки.

На “моряците” им остават два мача до края на квалификациите, докато сърбите имат само един. Директният двубой между Португалия и Сърбия ще се проведе на 14 ноември.