Хебър преодолява Лас Палмас и разглежда втория кръг на Шампионската лига – волейбол – европейски турнири

Българският шампион по волейбол Хебър (Пазарджик) нокаутира Гуагас (Лас Палмас, Испания) 3: 2 (25:20, 25:27, 24:16, 25:18) и 15:13 в златната игра. Така българският шампион преодоля успеха на Гуагас (Лас Палмас) в първия мач с резултат 3: 0 и продължи играта във втория кръг на Шампионската лига по волейбол за мъже. Следващият съперник на Хебърс е Шахтьор (Солигорск) от Беларус.

Като цяло Хебър беше по -добрият отбор, той имаше по -убедителни аргументи за почти всеки аспект на играта. В атаката нашият отбор постигна повече от 68 процента от успеха, докато приемът и защитата също показаха солидни резултати.

Най -добрите бомбардировачи за отбора на Хебър бяха Брадли Гюнтер и Якопо Масари, с по 19 точки за Хебър. Тодор Алексиев добави 17, докато Николай Къртев остана с 12. Йосвани Ернандес стана пълното господство на испанците с 28 точки.

Испанският отбор спечели първия мач с определен резултат 3: 0, а базарите трябваше да се бият с резултат 3: 0 или 3: 1, за да влязат в т. Нар. Златна игра и чрез нея да победят противника .

След стандартен равен старт домакините спечелиха преднината в първия мач. Иван Станев изведе Хебер напред 6: 5, след това Николай Къртев атакува в центъра – 8: 6. Борха Руис атакува в мрежата, а Хебър поведе с 3 точки при 11: 8. Тогава Гогас изравни резултата – 13:13 след като като домакини за втори пореден път изиграха мрежата само в този мач. Тогава еберийците се откъснаха и запазиха две точки предимство – 19:17, 21:19. Но последните три точки в играта принадлежаха на Тодор Алексиев, който осигури предимство 1: 0. Първо атакува мощно от зона 4 по диагонала, след това постави блокада и накрая диагоналът отново не остави испанците в 25:19 ч.

Втората част от мача беше доста драматична, с постоянни обрати и в крайна сметка испанците я спечелиха с резултат 27:25. Българите поведоха в началото и запазиха инициативата до 20:18, главно поради грешките на испанците в атаката. Тодор Алексиев и Брадли Гюнтер задържаха равенството до 23:23, а след това, благодарение на атаката на Йосвани на изхода, Ернандес Хебър стигна до 24:23 и топката за игра. Но Якопо Масари, Ернандес и Хорхе Алманса обърнаха ситуацията с резултат 1: 1.

Третата част започна по инерция в края на втората и с предимство 3: 1 и 7: 5, но българите се обърнаха с резултата 10: 8 и поеха контрола, за да спечелят най -убедителната си част 25:16 и 2 .: 1 игра.

Четвъртата част отиде при Теодор Салпаров, който доказа своята класа и опит и помогна в стегната защита. Мощната атака на Алексиев и техническото сваляне на топката от Станев обърнаха хода до 12:10, след което Гюнтер и Къртев се разбраха. Българите оказаха натиск върху противника, а той започна да прави грешки, за да спечели – 25:18. Това означаваше златна игра за определяне на крайния победител.

Златната игра започна с преднина на 5-3 и 7-5 за испанците, до голяма степен благодарение на могъщите Ернандес и Масари. При резултата 6: 8 централният блокиращ българин Виктор Йосифов изпрати кратък сервис към вратата, но Сезар върна жеста и отказа надеждата за Хебър. Иван Станев, с мощен ас и атака на Хорхе Алманс, обаче спря въпроса до равенство – 9: 9.

Хеберци обаче с включването на Стойко Ненчев стигна до точката на атака, а след това при грешната игра на Лас Палмас резултатът беше 13:11. И двата отбора си размениха точки, но решаващата намеса за крайния изход направиха най -добрите от гостите – Йосвани Ернандес, който изпрати топката от първоначалния удар, и Пазарджикли от 15:13.