Хвърляне за Меси: многомилионният ПСЖ не успя да победи Брюж – Футболен свят – Шампионска лига

Клуб Брюж и ПСЖ завършиха с резултат единадесет мачът му от група А на най -престижното европейско клубно състезание. Подобно на колегата си Кристиано Роналдо, Лионел Меси също не успя да спечели първия си мач от Шампионската лига с новия си отбор.

Целта за парижаните е дело на Андер Ерера. Въпреки това, дори преди да изтече половин час, Ванс Ханакен върна Брюж в игра, възстановявайки равенството, което остана непроменено до края.
link1 “>

БГНЕС

Звездното трио – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар започна от първите минути, но противно на очакванията мачът започна с домакински натиск.

Парижаните обаче отнеха само 15 минути, за да намерят резултата. Килиан Мбапе подаде топката към Ерера, който от удобна позиция веднага изпрати топката в долния ляв ъгъл на Миньоле и вкара четвъртия си гол от началото на сезона.

Няколко секунди по -рано белгийците поискаха дузпа, след като играч на ПСЖ игра в наказателното поле, но реферът пренебрегна ситуацията.

Последва отлична комбинация от Меси и Мбапе, но топката на младата звезда бе отклонена от стража на домакините.

В 27 -ата минута обаче Ханс Ванакен върна равенството на Ян Брадел с точен пас на Едуард Собол. Само две минути по -късно Меси успя да върне парижаните в предимство, но нацели напречната греда.

Клуб Брюж обаче продължи да играе добре и започна да променя резултата. След пряк свободен удар, изпълнен от Ванакен, Навас беше принуден да ограби автогола си от нов гол. Пет минути преди края на първото полувреме Чарлз де Куелард освободи място в наказателното поле и стреля във вратата на Навас, който отново беше внимателно отражен.

В 45 -ата минута De Quettelaer нанесе нов удар, който беше блокиран от защитника.

След възобновяването на играта целта на домакините остана непроменена. Джак Хендри направи подаване в центъра на наказателното поле и стреля, но опитът му беше блокиран.

След 50 минути Mbape потърси медицинска помощ и насила беше заменен от Mauro Icardi. Малко след това гостите имаха оплаквания за хандбала на играча на Брюж, но след проверка, извършена от VAR, беше потвърдено, че те не са там, а играта продължи без дузпа за ПСЖ.

Десет минути преди края Мауро Икарди имаше възможност да донесе победа на своя отбор, но прати топката на сантиметри от вратата на Миньоле.

До последния сигнал от съдията ПСЖ направи всичко по силите си да промени хода на мача и дори Неймар се събуди, но парижаните нямаха необходимата точност в опитите си.

Така френският гросмайстор неочаквано взе само точка от гостуването си в Белгия, докато в същата група Манчестър Сити и Лайпциг имаха фиеста с 9 гола, която завърши 6: 3 в полза на „гражданите“.

Клуб Брюж – ПСЖ КР 1: 1
0: 1 Андер Ерера 15 ‘
1: 1 Ханс Ванакен 27 ‘

Първоначални състави:

Брюж: 22. Миньоле, 77. Мата, 5. Хендри, 4. Нсоки, 19. Бухал, 26. Риц, 20. Ванакен, 3. Баланта, 2. Сабъл, 90. Де Кетеларе, 10. Ланг.

Треньор: Филип Клемонт

ПСЖ: 1. Навас, 2. Хакими, 5. Маркиньос, 3. Кимпембе, 22. Диало, 18. Вайналдум, 8. Паредес, 21. Ерера, 30, Меси, 7. Мбапе, 10. Неймар.

Треньор: Маурисио Почетино

Съдия: Сандро Шерер, Швейцария