Хари Кейн и Тотнъм Старс със звукова стрелба срещу скромния Мур

Една от най-големите сензации в европейската клубна надпревара

Скромният словенски отбор на Мура, известен в България с това, че пусна ЦСКА преди девет години и се срещна с Лудогорец това лято, се превърна в една от най-големите сензации в европейските турнири.

Словенците победиха Тотнъм – отбор стотици пъти по-скъп – в мач от груповата фаза на Конферентната лига.

Това бяха първите точки за Мур в групите на европейското клубно състезание и далеч най-значимият мач в историята на този клуб.

Дори суперзвездата Хари Кейн оглави атаката на Тотнъм в Словения, но само това не беше достатъчно, за да запази хората на Антонио Конте в безопасност.

В 11-ата минута на срещата Томи Хорват изведе домакините напред, а в средата на първото полувреме Райън Сешън получи наивен втори жълт картон, което в крайна сметка изостри ситуацията за Тотнъм.

В началото на второто полувреме Антонио Конте внесе огромна част от останалата скамейка и това доведе до 72-ата минута, когато Хари Кейн най-накрая отбеляза.

Изглеждаше, че това 1:1 ще остане крайният резултат, докато звездният момент на Мур не дойде в продължението, дадено от рефера.

Амадеус Мароша влезе в наказателното поле на Тотнъм, финтира защитник и в 94-ата минута с помощта на рикошет прати топката във вратата при резултат 2:1.

Така за кръг преди края от Тотнъм изобщо не са сигурни за продължаването на нападателя в турнира. В тази група френският Рен зае първо място с 11 точки, Тотнъм и холандският Витес имат по 7 точки, а Мур е на дъното с 3 точки.

Тази вечер в Лигата на конференциите нашият сънародник Васил Божиков оглави словашкия Слован (Братислава) с капитанска лента.

Шампионът на Словакия направи резултата 0:0 с гръцкия ПАОК, като до края на кръга остана втори в групата. с равни точки с днешния съперник.

Задачата на Божиков и компанията обаче е доста трудна, тъй като в последния кръг те ще трябва да се изправят срещу лидера на Копенхаген, а ПАОК, изглежда, лесно се срещна с полупрофесионалисти от Линкълн Ред Импс от Гибралтар.