Хаос в Южна Америка: битки, летящи предмети, газове и арести на играчи след мача.

Истински хаос, типично южноамерикански, последва след един от четвъртфиналите на Копа Либертадорес.

Аржентинският гигант „Бока Хуниорс“ изпадна от състезанието след второ равенство без голове срещу бразилския Атлетико Минейро, преди да загуби с дузпи. И двата отбора пропуснаха общо 210 минути, а домакините на Атлетико спечелиха с 3: 1 след дузпи.

Няколко минути след края на мача, когато двата отбора се връщаха в съблекалните, в тунела на стадиона се проведе истински ръкопашен бой.

Играчите на Бока Хуниорс нападнаха Атлетико, някои от тях бяха ударени и дори се опитаха да щурмуват съблекалнята, за да продължат физическите раздори.

Хората от лагера на Бока дори нахлуха в съдийската стая, за да поискат обяснение от съдиите, които по тяхно мнение погрешно отмениха гола в полза на аржентинците.

В крайна сметка полицията трябваше да се намеси и да убие някои от играчите с бензин, за да успокои ситуацията.

Общо 8 души, включително петима играчи, двама мениджъри и член на треньорския щаб, бяха отведени в местната полиция, за да обяснят причините.

Случаят се разследва и е възможно някои от обвиняемите да бъдат обвинени в хулиганство.