Халанд и Том се подхлъзнаха на две, Дортмунд се приближи до Байерн

Борусия Дортмунд победи Фрайбург с 5:1 в мача от 19-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион Сигнал Идуна Парк.

Домакините играха много добре през първото полувреме, в което напълно надиграха съперника. Подопечниците на Марко Роуз имаха предимство от 10:1 при стрелба и 70% владение на топката.

Героят за “жълто-черните” се оказа доста необичаен – Томас Мюние. Белгийският защитник отбеляза втория си гол половин час преди края на срещата, а Юлиан Бранд записа асистенции и за двата попадения след ъглов удар.

В добавеното време на първото полувреме Ерлинг Халанд отбеляза своя 14-и гол за сезона. Норвежкият таран се възползва от открадната топка и я съпостави с младия Джуд Белингам.

Гостите започнаха агресивно второто полувреме, но бързо се върнаха в своята половина и имаха късмет с пропуските на Даниел Мален и Холанд. Въпреки това, малко след края на играта, Ермедин Демирович се върна в играта, като направи допълнение, за да спаси Кобел.

След четвърт час оставащ в нормално време Халанд отбеляза втория си гол за вечерта, като получи пас от Махмуд Дахуд. Акцията на Борусия започна с открадната топка и светкавична контраатака.

Дахуд също постави името си в списъка с голмайсторите с много красив гол в 86-та минута. Борусия Дортмунд завърши мача при резултат 19:6 изстрела и 63% владение на топката, а гостите показаха впечатляващ процент (83) на точни удари.

Така вторият в таблицата Борусия Дортмунд отбеляза 40 точки и изостана от лидера Байерн Мюнхен само с три точки. Фрайбург е четвърти с 30 точки.

Борусия Дортмунд 5-1 Фрайбург

1:0 Том Муние – 14′
2:0 Том Муние – 29′
3:0 Ерлинг Холанд – 45′
3:1 Ермедин Демирович – 61′
4:1 Ерлинг Холанд – 75′
5:1 Махмуд Дахуд – 86′