Футболният отбор има труден успех срещу Литва – Спорт

© LAP.BG

Литовският национален отбор по футбол победи Литва с 1: 0 в мача от група С на квалификационния турнир за Световното първенство. Отборът на Ясен Петров имаше предимство на Националния стадион „Васил Левски“, но създаването на ситуации беше трудно. Победното попадение обаче вкара Ивайло Чочев в 82 -ата минута.

Успехът е първият за националния отбор в квалификационни мачове, както и първият от десет месеца през ноември 2020 г. В официален мач успехът е първи от почти две години. Това е и първата победа на Ясен Петров в националния отбор.

Гостите останаха без своя треньор Валдас Иванаускас, който е заразен с коронавирус.

Българските футболисти бяха във владение на топката, но едва стигнаха до реалната ситуация. В 15 -ата минута Кристиан Малинов стреля, но пропусна вратата. Националните отбори така и не успяха да организират добра атака и рядко стигаха до ръкопашен бой. Десподов не успя да влезе през вратата. В 31 -ата минута той отново пропусна единствената реална ситуация преди почивката. Десподов се измъкна и стреля, но вратарят Ърнест Шеткус спаси.

В началото на второто полувреме се намеси Петко Христов и удари топката по крака на Донатас Казлаускас. Роландас Баравикас отправи първия точен удар за Литва, но вратарят Георги Георгиев спаси.

В 74 -ата минута Десподите имаха нов шанс, след като той отново бе зад защитата, но Шеткус спаси. Скоро литовският вратар успя да удари Димитър Илиев.

Българският тим все още водеше в 82 -ата минута. Десподов стреля с фаул, а Ивайло Чочев с точен удар с глава. Малко след това резервният вратар Николай Михайлов беше изгонен с червен картон за отговор на съдията Джон Бийтън. В продължението Десподов пропусна още една позиция и пропусна целта от добра позиция.

България завърши на трето място в група С с пет точки. На 8 септември националният отбор ще изиграе приятелски мач с Грузия в София.