Франция удря Германия след автогол, протестирайки на терена

Матс Хумелс си вкара автогол и Франция спечели. Снимка: Ройтерс

Франция спечели най-очаквания мач от първия мач на Европейското първенство по футбол.

Световните шампиони победиха Германия с 1: 0 в центъра на Мюнхен. След автогол на Матс Хумелс, който в 20-ата минута, докато се опитваше да центрира Лука Ернандес, прати топката във вратата на Мануел Нойер.

През второто полувреме Рабио уцели гредата, съдията не отсъди дузпа за удряне на вратата на Мбапе, а голът на Бензема след контраатака бе отменен поради засада след намесата на ВАР.

Малко преди началото на мача протестиращ от „Грийнпийс“ засади парапланер на терена. Когато се опита да кацне, той едва не се блъсна в публиката и след това контузи двама от френския отбор.

Франция: Лорис, Павар, Варан, Кимпембе, Ернандес, Канте, Погба, Рабио (90-Дембеле), Гризман, Бензема (89-Толисо), Мбапе

Германия: Нойер, Гинтер (87 януари), Хумелс, Рудигер, Кимих, Гундоган, Кроос, Госенс ​​(87-Фоланд), Хаверц (74-Сане), Т. Мюлер, Гнабри (74-Вернер)