Франция смазва Уелс, Бензема пропуска дузпа – Футболен свят – Евро 2020

Преди да започне УЕФА ЕВРО 2020, Франция победи Уелс с 3: 0 при първия си контрол. Головете в мача, който се проведе в Ница, вкараха Килиан Мбапе (35), Антоан Гризман (48) и Усмане Дембеле (79). Карим Бензема, който се завърна в отбора на петлите, пропусна дузпа в 26-ата минута.

Французите влязоха в мача с увереност, а в 4-ата минута Бензема имаше чудесна възможност, но той я пропусна. В 26-ата минута Франция получи дузпа, присъдена за хандбал Неко Уилямс, който също получи червен картон и остави отбора си с играч по-малко. Карим Бензема беше зад топката, но Дани Уорд парира удара си.

Петлите обаче откриха резултата в 35-ата минута благодарение на Килиан Мбапе, който наказа Уорд за лошо удряне на топката и намери мрежата съвсем близо.

Три минути след почивката домакините вкараха второто попадение. Погба подаде топката на Мбап, който пропусна Гризман, който с премерен удар прати топката зад Уорд. …

В 65-ата минута вратарят на френския национален отбор Лорис се разписа след попадение на Даниел Джеймс. Резервният Усман Дембеле завърши мача с резултат 3: 0 в 79-ата минута. Две минути по-късно можеше да вкара втори път от 25 метра, но Уорд спаси. В края на мача Карим Бензема също направи две грешки.

Следвайте ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.