Франция победи Финландия с 2: 0 в квалификациите за световно първенство

Световните шампиони от Франция облекчиха напрежението в редиците си след важна победа в квалификационна група D. След две равенства поред, петлите спечелиха домакинството срещу Финландия с резултат 2: 0.

Силните северняци умело се защитаваха, но все пак не издържаха на натиска на френската звездна атака. Отборът на Дидие Дешан също се радваше на силна подкрепа от трибуните на стадион „Групама“.

Турция е засегната от брутално холандско отмъщение

Мемфис Депай щурмува Оранжевия успех 6: 1

Антоан Гризман стана герой за собствениците. Гриси вкара и двата гола срещу Суоми.

Първият гол падна в 25 -ата минута, когато дългата комбинация завърши с подаване на Бензема към звездата # 7. И той победи Градецки след страхотно хвърляне с външна отстъпка. В 52 -ата минута петлите отново атакуваха в центъра, а Карим Бензема отново изостри играта в наказателното поле на Финландия. От малък ъгъл Гризман не пропусна своя шанс и оформи крайното 2-0.

Португалия си свърши работата без Роналдо

“Моряците” победиха Азербайджан с 3: 0

В останалите минути Антоан беше близо до хеттрик, но вкара своя гол в две удобни за него събития.

На 13 ноември Франция приема Казахстан, а на 9 октомври финландците играят с Украйна.

ФРАНЦИЯ – ФИНЛАНДИЯ 2: 0

1: 0 Гризман (25 “), 2: 0 Гризман (52”)