Франция победи Уелс, Бензема пропусна дузпа

Един от фаворитите за предстоящото европейско първенство – френският национален отбор показа изключителната си класа в първата от двете изпитания преди началото на турнира. „Петлите“ победиха Уелс с 2: 0 след добра игра и красиви голове. Карим Бензема, който се завърна в състава за първи път от 2015 г., пропусна дузпа.

Тогава обичайните заподозрени Килиан Мбапе (35) и Антоан Гризман (48) поведоха за отбора на Дидие Дешан, докато Усман Дембеле (79) довърши гостите. Преди старта на Евро 2020 „петлите“ ще бъдат домакини на българския национален отбор в Париж.

На Алианц Ривиера в Ница, петлите не оставиха никакво съмнение относно най-високата си класа, а феновете се радваха на атомната атака от Антоан Гризман, Килиан Мбапе и Карим Бензема. На 4-ата минута завръщащият се нападател на Реал Мадрид направи първата грешка, а на 26-ата минута реализира неточна дузпа.

Бензема беше близо до намирането на резултат, но изстрелът му на няколко метра от вратата беше убит от Неко Уилямс с ръка. Защитникът на Ливърпул получи директен червен картон, но Бензема не успя да победи защитника на гостите Уорд, който го отклони.

В 35-ата минута обаче Франция поведе, след като Уорд не успя да вкара далечен удар, а Килиан Мбапе успя да спаси топката в мрежата за 17-ия си гол за Петухов.

Буквално три минути след началото на второто полувреме Гризман успя да запише името си сред голмайсторите. След красиво конструирана атака нападателят на Барселона остана незащитен в края на наказателното поле. Гризи изпрати топката под гредата и направи резултата 2: 0.

Най-добрата игра на „петлите“ продължи, а третият гол отбеляза заместникът Усман Дембеле. Нападателят на Барселона замени Мбапе в 73-ата минута, а шест минути по-късно успя да отбележи класически резултат.

Така Франция записа първата си победа в подготовката, а на следващия вторник отборът на Дидие Дешан прие България в Париж. Петлите са включени в „групата на смъртта“ на Евро 2020 заедно с отбори от Германия, Португалия и Унгария. Първият мач на френския национален отбор ще се проведе на 15 юни срещу Бундеслигата. Уелс ще се изправи срещу Албания в понеделник във втория си тестов мач. Драконите са в група А на Евро 2020 заедно с отбори от Швейцария, Турция и Италия.

Франция – Уелс 3: 0

1: 0 Килиан Мбапе 35 ‘
2: 0 Антоан Гризман 48 ‘
3: 0 Усмане Дембеле 79 ‘

Франция: Лорис, Павар (46 – Кунде), Варан, Кимпембе, Ернандес (46 – Дин), Толисо (64 – Сисоко), Рабио, Погба (63 – Коман), Гризман (84 – Бен Йедер), Мбапе (73 – Дембеле) , Бензема

Уелс: Уорд, Робъртс, Мефам (60 – Дейвис), Роден, Гюнтер, Морел (83 – Колвил), Уилямс, Алън (60 – Левит), Уилсън (60 – Рамзи), Джеймс (73 – Брукс), Бейл (59 – Мур ))