Фиорентина победи Наполи с 5:2 в Купата на Италия.

Фиорентина успя да постигне впечатляваща победа с 5-2 над Наполи. Диего Армандо Марадона след много драма, три червени картона и 120 минути изтощителна игра, виолетовите нокаутираха неаполитанците в 1/8-финалите на Купата на Италия.

Душан Влахович продължи своята серия от удари тази година, като изведе Виола напред в 41-ата минута, но Наполи реагира бързо и Дрис Мертенс изравни 1-1 в 43-ата минута. Смяташе се, че Наполи има голямо предимство, когато вратарят на Фиорентина Бартоломей Драговски получи червен картон за фаул на Елмас в края на полувремето, но в крайна сметка това не направи нищо за неговия отбор.

Cosenza официално обявява Андреа Христова

Българинът вече изигра три мача за отбора

В 58-ата минута на срещата Кристиан Бираги отбеляза красив гол от далечно разстояние от пряк свободен удар. Наполи остана с играч по-малко, когато Лосано получи червен картон в 84-ата минута за фаул срещу Нико Гонсалес. След това мачът придоби различно измерение, с много дуели на терена, за да получи втори жълт картон от Фабиан Руис в 92-ата минута, като Наполи игра с 9 играчи. След отчаян опит на домакините обаче Петаня изравни резултата 2-2 в 94-ата минута и наложи продължения.

В продълженията се усети, че Наполи играе с девет играчи, което Лоренцо Венути използва в 105-ата минута на мача, а Кшищоф Пионтек с първия си гол за клуба от Флоренция в 108-ата минута при резултат 2:4 , Юсуф Малеч бе поставен солта на раната на домакините с гол в 119-ата минута за крайното 2:5.

Фиорентина ще се изправи срещу Аталанта на 1/4-финалите.