Фиеста по дузпи между Севиля и РБ Залцбург постави 3 рекорда в Шампионската лига – Шампионска лига

[*]

Шампионската лига за пореден път показа защо милиони хора по света забавят пулса си, когато в средата на септември чуят прочутия химн, чието име е просто, но носи цялата енергия на турнира – „Шампионска лига“ . Първите два мача от турнира дадоха на феновете много силни емоции, интересни ситуации и най -важното – голове. Аутсайдер Йънг Бойс хвърли бомбата на вечерта, като победи Манчестър Юнайтед под ръководството на Кристиано Роналдо на стадиона му във Вандкорф. На същия стадион, където ЦСКА загуби с 0: 3 преди около година, подопечните на Оле Гунар Солскяер поведоха благодарение на Кристиано, но тогава червеният картон на Аарон Оне-Бисак направи задачата на гостите невъзможна. Домакините, насърчени от феновете си на трибуните, след гол на Николас Нгамелеу и Йордан Сибачо, достигнаха до пълен обрат.

Четири дузпи и червен картон в хълцане между Севиля и Ред Бул Залцбург (ВИДЕО)

В друг мач всичко беше още по -интересно. Севиля и Залцбург равенстваха 1: 1, но резултатът беше от второстепенно значение след историческия мач в Шампионската лига. За първи път в историята на турнира богатите бяха осъдени на четири (4) дузпи за едно полувреме. Реферът на мача от Беларус Алексей Кулбаков не се страхуваше да пъхне главата си в чантата и през първото полувреме посочи бялата точка четири пъти.

И ето още един запис. Карим Адееми, един от най -новите мъже на Германия, стана първият играч в историята на Шампионската лига, вкарал три дузпи за своя отбор в един мач. Постижението е още по-впечатляващо, тъй като 19-годишният нападател го направи само за 25 минути! В 13 -ата минута на мача „Рамон Санчес Пишуан“ фаулира Адееми в наказателното поле от Диего Карлос. Самият той беше зад топката, но ударът му мина покрай лявата греда на Ясин Буну. На 21 -ата минута младият германец беше избутан от Хесус Навас, а белоруският рефер отново отсъди дузпа, която този път бе реализирана от Лука Сучич. Адееми отбеляза хеттрик в 37-ата минута, когато изпревари вратаря на Севиля и получи фаул. Вратарят Сучич обаче не успя да изпълни 11-метровата дузпа, изпращайки топката до левия стълб на вратата на домакините.

В същото време “Севиля” не изостана и 5 минути преди края на първото полувреме Юсеф Ан Несири бе съборена в наказателното поле на “биковете”. Първоначално реферът не отсъди дузпа, но две минути по -късно асистентите го извикаха в залата на VAR, за да прегледат ситуацията. След като Кулбаков отново видя ситуацията на екрана до полето, той посочи бяла точка за четвърти път от половината.

Въпреки че дузпата беше 3: 1 в полза на гостите от Австрия, крайният резултат беше 1: 1 и по този начин двата тима си поделиха една точка. Благодарение на това равенство историята на Шампионската лига в този мач отново бе пренаписана. Андалусийците станаха първият отбор в Шампионската лига, който не загуби нито един мач, в който им бяха отредени 3 дузпи.

За първи път отбор получи 3 дузпи в тяхна полза се случи през 2010 г. и в него участва български играч. През септември 2010 г. Твенте и Николай Михайлов загубиха от Тотнъм с 1: 4. В мача на Уайт Харт Лейн съдията Тере Хауг отсъди на домакините три дузпи. Настоящият вратар Левски отразява първия, който се играе от Рафаел ван дер Ваарт. В следващите два мача от дузпа Роман Павлюченко не пропусна и помогна да победи холандския тим, който щеше да бъде още по -голям, ако Николай Михайлов не беше направил няколко важни намеси.

В групите на турнира през сезон 2013/2014 Олимпиакос победи Андерлехт в Пирея с 3: 1 в мач с три дузпи в полза на гърците. Първите две бяха спасени от Силвио Прото, отразявайки ударите от празното място на Хавиер Савиола и Владимир Вайс. Аржентинецът обаче успя да се реабилитира, като отбеляза два пъти от терена. Крайното 3: 1 бе оформено от Алехандро Домингес от дузпа в петата минута на крайното време. Срещата с гости от Белгия се превръща в истински кошмар. Освен три наказателни точки срещу себе си, те завършиха мача само с 8 души. Вратарят Прото, както и шейх Куяте и Фабрис Н’Сакала получиха червени картони.

Последният път вчера, когато реферът посочи бяла точка за един от отборите три пъти в мач от турнир на богатите, беше с участието на Севиля. Домакините спечелиха класическото 3: 0 срещу Рамон Санчес Пизжуан, но не всички голове бяха отбелязани след дузпа. В 47 -ата минута Севиля поведе след гол от дузпа на Кевин Гамейро. Само 3 минути по -късно нападателят отново застана на празно място, но този път пропусна. До края на мача бяха отбелязани още два гола, първият от които бе отбелязан от Евер Банега от дузпата, а крайният резултат бе записан от Евгений Коноплянка.

Тези три мача показват, че дори и да пропуснат, отборите, които получават 3 дузпи в един и същ мач, винаги печелят тези мачове. Тенденцията обаче беше прекъсната, след като РБ Залцбург не се възползва от тяхната дузпа и по този начин завърши наравно със Севиля. Въпреки че преди мача бяха фаворити, Севиля трябваше да е доволна от резултата, защото ако Съдбата беше следвала логиката, щяха да загубят. Това обаче е Шампионската лига и често ѝ липсва логика, поради което милиони фенове по света се интересуват от турнир за богатите.

Байерн Мюнхен победи Барселона в центъра на Камп Ноу, Мюлер изравни с Румениге (ВИДЕО)